Wiza do Egiptu

17 czerwca 2023
Click to rate this post!
[Total: 705 Average: 4.5]

Przez kilka miesięcy 2017 roku pojawiały się doniesienia, że wiza egipska ma zdrożeć. Na szczęście nic się pod tym względem nie zmieniło i poziom cenowy pozostaje nadal ten sam, przy czym w dalszym ciągu do Egipt można lecieć bez płacenia na wizę. Jak to zrobić?

Wiza Sinai Only do Sharm el Sheikh

Jeśli celem Waszych wakacji jest wyłącznie Półwysep Synaj i nie macie zamiaru np. wybrać się na wycieczkę do Kairu czy Luxoru, to możecie spędzić wakacje w Egipcie bez płacenia za wizę. Wiza Sinai Only jest darmowa. Kiedy pojawicie się przed okienkiem wizowym, musicie po prostu powiedzieć, że taką właśnie chcecie. Jeśli jednak macie zamiar wybrać się na wspomniane wycieczki, to musicie normalnie zapłacić.

Zobacz również:

Wiza egipska dla dzieci – czy jest taniej?

Nie ma znaczenia jaki jest wiek turysty. Bez względu na to, czy chodzi o trzymiesięczne niemowlę, czy kilkudziesięciolatka, każdy musi zapłacić tyle samo. Infant również nie jest zwolniony z opłaty.

Czy za wizę egipską można płacić kartą?

Obecnie na lotniskach mają terminale płatnicze, więc jak najbardziej możesz zapłacić kartą, natomiast miej na uwadze, że to urządzenia jak wszystkie inne – awarie mogą się przydarzyć tak samo, jak zdarzają się w Polsce. Dlatego zdecydowanie polecam zabranie ze sobą gotówki. Przy okazji sprawdź: jak płacić kartą za granicą bez płacenia prowizji.

Gdzie kupić wizę egipską?

Wizę możesz kupić online. W tym celu wystarczy, że skorzystasz ze strony https://pl.ivisa.com/egypt-e-visa. W dalszym ciągu jednak zdecydowana większość turystów robi to na lotnisku w Egipcie, gdyż w sieci nie jest ani taniej, ani łatwiej. Na lotnisku przebiega to bardzo szybko. Wizę kupujesz na stanowisku oznaczonym jako BANK. Sprawdź również: jak nie przepłacić za wizę Egipską?

Jak wypełnić wniosek wizowy?

Wystarczy podać kilka informacji. Druczki są wydawane na lotnisku. Zdarzyło się, że egipskie linie lotnicze rozdawały je w czasie lotu, ale najczęściej dostaniecie je dopiero na miejscu w Egipcie. Poszczególne pola do wypełnienia są opisane po angielsku. Należy wprowadzić:

  • Family name – nazwisko.
  • Fore name – imię.
  • Date & Place of Birth – data i miejsce urodzenia.
  • Nationality – narodowość.
  • Passport number – numer paszportu.
  • Adress in Egypt – nazwa hotelu, w którym będziesz wypoczywać.

Uwaga: taki druczek trzeba wypełnić dla każdego, również dla dziecka.

druk do wypełnienia - wiza egipska

Ile kosztuje wiza egipska?

Aktualnie wiza egipska kosztuje 25 dolarów. Uprawnia ona do jednokrotnego wjazdu i pobytu w Egipcie przez 30 dni. Natomiast jest również wiza wielokrotna, która kosztuje 60 dolarów, ale ta również obowiązuje przez 30 dni.

Przypomnijmy – to wiza do Hurhady, wiza do Marsa Alam, ale już wiza do Sharm el Sheikh może być całkowicie darmowa. Uwaga: tutaj targowanie się w Egipcie nie przejdzie, jeśli chodzi o tę opłatę 😉

Sprawdź, czy nie wydano Ci starych dolarów!

W Egipcie nie wszystkie dolary są akceptowane. Najlepiej, aby były wydane po 2013 roku. Jeśli są starsze, to możliwe, że kurs, po którym zostaną przeliczone będzie mniej korzystny albo wręcz sprzedawca ich nie przyjmie. Dlatego koniecznie sprawdź, jaką walutę Ci wydano. Jeśli starą, to poproś o zamianę.

Autor

Szymon Machniewski
Szymon Machniewski
Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments