Wiza do Egiptu

8 stycznia 2022

Przez kilka miesięcy 2017 roku pojawiały się doniesienia, że wiza egipska ma zdrożeć. Na szczęście nic się pod tym względem nie zmieniło i poziom cenowy pozostaje nadal ten sam, przy czym w dalszym ciągu do Egipt można lecieć bez płacenia na wizę. Jak to zrobić?

Wiza Sinai Only do Sharm el Sheikh

Jeśli celem Waszych wakacji jest wyłącznie Półwysep Synaj i nie macie zamiaru np. wybrać się na wycieczkę do Kairu czy Luxoru, to możecie spędzić wakacje w Egipcie bez płacenia za wizę. Wiza Sinai Only jest darmowa. Kiedy pojawicie się przed okienkiem wizowym, musicie po prostu powiedzieć, że taką właśnie chcecie. Jeśli jednak macie zamiar wybrać się na wspomniane wycieczki, to musicie normalnie zapłacić.

Zobacz również:

Wiza egipska dla dzieci

Nie ma znaczenia jaki jest wiek turysty. Bez względu na to, czy chodzi o trzymiesięczne niemowlę, czy kilkudziesięciolatka, każdy musi zapłacić za egipską wizę według cennika.

Gdzie kupić wizę egipską?

Wizę możesz kupić online. W tym celu wystarczy, że skorzystasz ze strony https://pl.ivisa.com/egypt-e-visa. W dalszym ciągu jednak zdecydowana większość turystów robi to na lotnisku w Egipcie.

Ile kosztuje wiza egipska?

Aktualnie wiza egipska kosztuje 25 dolarów. Uprawnia ona do jednokrotnego wjazdu i pobytu w Egipcie przez 30 dni. Analogicznie wiza egipska w euro to koszt 20 euro. Nie ma znaczenia w jakiej walucie zapłacicie – kwotowo wygląda to bardzo podobnie. Przypomnijmy – to wiza do Hurhady, wiza do Marsa Alam, ale już wiza do Sharm el Sheikh może być całkowicie darmowa. Uwaga: tutaj targowanie się w Egipcie nie przejdzie 😉

 

 

Zobacz Również

Komentarze