Zima w Egipcie. Gdzie najcieplej zimą w Egipcie?

2 kwietnia 2023
Click to rate this post!
[Total: 218 Average: 4.4]

Niewiele jest kierunków, które zimą zapewniają bardzo dobre warunki pogodowe, a jednocześnie nie wymagają wydania na ten cel dużych pieniędzy. Oczywiście mamy do dyspozycji nawet kierunki europejskie, takie jak Wyspy kanaryjskie, ale te jednak wiążą się z wyższym wydatkiem. Za to bardzo tanio, kosztem nawet 1000 złotych wakacje możemy spędzić zimą w Egipcie. Jakich warunków spodziewać się wtedy w kurortach, jaką miejscowość turystyczną najlepiej wybrać i w jakim miesiącu warunki będą najlepsze?

Hotele z podgrzewanymi basenami w Egipcie

Każdy dobry hotel z basenami w Egipcie zapewnia w sezonie zimowym podgrzewanie wody. W przypadku każdego hotelu wygląda to inaczej – nie wszystkie baseny muszą być podgrzewane, tak więc akurat to należy weryfikować w przypadku decydowania się na dany hotel. Najlepiej, żeby agent kontaktował się bezpośrednio z recepcją hotelową, która ma aktualne informacje. To, że rok wcześniej podgrzewano dany basen wcale nie oznacza, że podobnie będzie w kolejnym sezonie. Jaki hotel zimą w Egipcie? Lista jest długa. Zobacz wybrane przez nas najlepsze hotele w Hurghadzie. Na pewno Jungle Aquapark, Aqua Vista, Jaz Aquamarine, Albatros Palace, Alf Leila, Albatros Aquapark, ale również wiele innych. Generalnie baseny w hotelach są podgrzewane od początku grudnia do końca marca, ale to może wyglądać różnie w zależności od resortu. Otwarte są hotele z aquaparkiem w Egipcie, jak i hotele z rafą.

Wakacje w Egipcie - sprawdź okazje

 

Gdzie najcieplej zimą w Egipcie?

Turyści często pytają – kiedy jest zima w Egipcie? Otóż zima jest tam dokładnie wtedy, kiedy mamy ją w Polsce. Z tym, że wygląda ona zupełnie inaczej. Oczywiście – dzień jest zdecydowanie krótszy i już po 16 może być ciemno, dlatego warto wybrać hotel, w pobliżu którego będziecie mieli jakieś centra handlowe i nie tylko. Po prostu – powinniście sobie zapewnić rozrywkę. Obawiacie się o bezpieczeństwo w Egipcie, w miejscach publicznych? Oczywiście – nigdzie nie możecie się czuć w 100 proc. bezpiecznie, ale pamiętajcie – Egipt naprawdę mocno dba o bezpieczeństwo w swoich kurortach. Wracając jednak do tematu – pamiętajcie, że zimą po zmroku temperatura może się obniżyć nawet o 10 stopni, dlatego koniecznie musicie zabrać ze sobą ciepłe ubrania. I podobnie jak w Polsce, również w Egipcie zimy są mocno zróżnicowane. Do jakiego stopnia? W 2013 roku w Kairze, po raz pierwszy od ponad 100 lat, spadł śnieg! I myślę, że w tym przypadku rzeczywiście drogowcy mogli powiedzieć, że zima ich zaskoczyła 😉

Jaki kurort zimą w Egipcie?

Trzy główne kurorty turystyczne – Sharm el Sheikh, Hurghada, Marsa el Alam, to jednocześnie odmienne warunki pogodowe zimą. Nie będziemy Wam podawać książkowych średnich, tylko pokażemy jak to wyglądało w 2016 i 2017  roku, kiedy było jednak chłodniej niż w poprzednich latach. Sprawdzimy grudzień, który łącznie ze styczniem jest w Egipcie najchłodniejszy. W lutym jest już cieplej, a w marcu – zdecydowanie cieplej. Screeny pochodzą z serwisu ekologia.pl. Z drugiej strony Egipt w styczniu daje możliwość wypoczynku na plaży, kiedy w Polsce mamy środek zimy.

Grudzień w Hurghadzie

Prędkość wiatru – bardzo ważne kryterium. Zimą w Egipcie jest wietrznie, dlatego nawet jeśli temperatura powietrza jest wysoka, to jednak po wyjściu z podgrzewanego basenu możecie odczuwać dyskomfort. Prędkość maksymalna wynosiła ponad 20 km/h, a minimalna niecałe 6 km/h.

Noce w grudniu są chłodne – w 2016 roku szczególnie chłodne. Temperatura minimalna wynosiła 4 stopnie Celsjusza, a maksymalna – 14 stopni.

Temperatura w ciągu dnia, czyli chyba najważniejsza kwestia. Tutaj również wahania bardzo duże – od około 12 do 23 stopni Celsjusza w cieniu.

Grudzień w Sharm-el-Sheikh

W grudniu 2016 roku w Sharmie wiało mocniej niż w Hurghadzie. Minimalna prędkość – 9 km/h. Prędkość maksymalna – aż 29 km/h.

Wiatr wiatrem, ale za to noce były zdecydowanie cieplejsze. Jak widzimy temperatura dochodziła do 19 stopni Celsjusza, a najmocniej spadła do 13 stopni.

 

Cieplej było również w dzień, bo aż do 24 stopni. Temperatura tylko w wybrane dni obniżała się poniżej 20 stopni Celsjusza.

Grudzień w Marsa-el-Alam

W tym przypadku mamy dane z innego serwisu, którego logo widać na screenie. Jeśli chodzi o wiatr, to w Marsa wiało najmocniej – nawet do 40 km/h. Musimy tutaj jednak zaznaczyć, że w tej miejscowości wieje po prostu przez cały rok.

Jednocześnie w Marsa było również najcieplej – temperatura nawet do 30 stopni, przy czym przez większość miesiąca to było około 25 stopni.

Jaki kurort wybrać na zimę w Egipcie?

Zasada jest prosta – im cieplej, tym bardziej wietrznie, zatem ten wiatr będzie odczuwalny, chyba że po prostu znajdziecie hotel, który położony jest w zatoce. Wtedy nawet ledwo ponad 20 stopni Celsjusza zapewni wam wspaniałą opaleniznę i komfortowe kąpiele w basenach.

Kąpiele w morzu zimą w Egipcie

Woda zimą w Egipcie nie schodzi poniżej 20 stopni Celsjusza, tak więc jest mniej więcej taka, jak po kilku tygodniach pięknej pogody w Morzu Bałtyckim. Dla mnie – zbyt chłodna, ale jestem człowiekiem kochającym ciepełko. Jeśli nastawiacie się na kąpiele w morzu, to szukajcie hotelu położonego w pierwszej linii, najlepiej w zatoce, wtedy podmuchy wiatru nie będą tak uciążliwe.

Czy lecieć zimą do Egiptu?

Jeśli nie lubicie zimy, to Egipt jest naprawdę idealnym rozwiązaniem na chwilowe zapomnienie o naszej polskiej pogodzie. To również idealny okres na zwiedzanie najważniejszych zabytków, takich jak choćby piramidy w Gizie czy Luksor. Wtedy nie ma aż tak wielu turystów i po prostu jest chłodniej.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments