Ceny w Egipcie – w restauracjach, alkoholu, papierosów i wycieczek

12 stycznia 2018
Click to rate this post!
[Total: 978 Average: 4.3]

Egipt jako cel podróży wakacyjnej jest gwarancją pogody, komfortowych hoteli oraz ciekawych zabytków. Kraj ten przyciąga miłośników podwodnego świata, jest też idealnym miejscem na wakacje rodzinne. Jaki jest koszt życia w Egipcie?Oferta wakacyjna obfituje w kurorty polecane dla rodzin z dziećmi, dla fascynatów starożytnych kultur dostępne są wycieczki objazdowe, w których trakcie można zobaczyć piramidy, Luksor, Dolinę Królów. W zależności od wybranych atrakcji warto zorientować się, ile gotówki będzie nam potrzebne na miejscu.

Ceny w restauracjach w Egipcie

kawa w lokalu – 10,00 LE

piwo w lokalu – od 10,00 LE

woda mineralna 1,5l – 1,50 LE

obiad w lokalu – od 20,00 LE

pizza – od 6,00 LE

Ceny alkoholu w Egipcie

wino 150 ml – 21,00 LE

wódka 50 ml – 32,00 LE

Ceny papierosów w Egipcie

papierosy 25,50 LE

Ceny jedzenia/żywności w Egipcie

daktyle 500 g- od 4,00 LE

przyprawy 60 g- od 3,5 LE

mała chałwa 180 g – 4,15 LE

średnia chałwa 350 g – 12,00 LE

mała chałwa w batoniku – 1,00 LE

batonik nugatowy 75 g- od 8,00 LE

herbata hibiskusowa -od 14,00 LE

zestaw egipskich słodyczy 500 g – od 6,00 LE

Ceny wycieczek fakultatywnych w Egipcie

Hurghada City Tour – plan wycieczki obejmuje przejazd przez Hurghadę, wizytę w kościele koptyjskim, zwiedzanie meczetu, wizytę w przybrzeżnej marinie oraz bazar. Cena od 327 LE.

Kair – wycieczka rozpoczyna się w nocy, by od 8.00 zwiedzać Kair. Zwiedzanie obejmuje wizytę w Muzeum Egipskim, gdzie znajdują się wyjątkowe zbiory sztuki starożytnej — między innymi skarby z grobowca Tutenchamona. Po obiedzie następuje przejazd do Gizy, gdzie zwiedzać można piramidy, następnie wizyta w wytwórni perfum oraz rejs po Nilu. Cena od 1854 LE.

Luksor – wycieczka zaczyna się w Hurghadzie, skąd wyjeżdża się do Luksoru. W Dolinie Królów można zwiedzić trzy grobowce, świątynię królowej Hatszepsut, manufakturę alabastru, Kolosy Memnona. Dodatkowo płatna 5 LE jest przeprawa przez Nil. Cena od 1967 LE.

Quad Safari – przejazd quadami około 25 km do pustynnej wioski Beduinów, zwiedzanie wioski, poczęstunek lokalną herbatą z hibiskusa oraz sziszą. Na miejscu można skorzystać z przejażdżki wielbłądem. Cena od 860 LE.

Wyspa Giftun – wycieczka na wyspę Giftun, obiad na łodzi, możliwość snurkowania i podziwiania pasa raf koralowych. Na wyspie możliwy jest odpoczynek w promieniach słońca oraz kąpiele. Cena od 650 LE.

Plaża Mahmya – wycieczka na pokrytą białym piaskiem plażę otoczoną rafami koralowymi oraz lazurową przejrzystą wodą Morza Czerwonego. Plan wycieczki obejmuje przejazd autokarem do portu, transfer łódkami na wyspę oraz posiłek. Cena od 1810 LE.

Ile pieniędzy zabrać do Egiptu?

Oficjalna waluta Egiptu to funt egipski – LE. 1 LE dzieli się na 100 piastrów. Natomiast na wakacje zabierasz dolary i na miejscu wymieniasz je na lokalną walutę – tak wyjdziesz na tym najlepiej. Ile pieniędzy potrzebujesz? Na 95% będziesz spać w hotelu z all inclusive (sprawdź słowniczek pojęć turystycznych), więc będziesz mieć pełne wyżywienie, napoje i alkohole w cenie. Na wycieczki fakultatywne prowiant otrzymasz z hotelu – może mieć różną formę, być różnej jakości, ale zawsze go dostaniesz. Ile zatem potrzebujesz pieniędzy na wakacje w Egipcie? Otóż uwzględnij:

  • na jakie chcesz jechać wycieczki fakultatywne – pamiętaj, że lokalne biura podróży w Egipcie mają o wiele taniej niż np. Itaka czy Rainbow;
  • pieniądze na napiwki – sam oceń, ile chcesz dawać; najlepiej mieć chociaż kilkanaście dolarów w drobnych – to może Ci ułatwić życie na wakacjach;
  • wiza egipska – 25 dolarów zapłacisz za każdą osobę, nawet za małe dziecko;
  • pamiątki – w Egipcie jest tanio, ale możesz nie wydać nic, a możesz wydać kilkaset dolarów; wiesz doskonale, jak pochodzisz do zakupów pamiątek;
  • papierosy – za lokalne zapłacisz grosze, za znane marki kilka razy więcej za paczkę;
  • wyjścia na miasto – planujesz takie wypady? To zerknij na ceny w barach i restauracjach, które masz powyżej.

Bezpiecznie jest mieć przy sobie kilkaset dolarów. Lepiej zabrać sporą kwotę na wszelki wypadek, aby np. uniknąć płacenia prowizji za wyciąganie środków z konta bankowego.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments