Ceny w Egipcie

12 stycznia 2018

Egipt jako cel podróży wakacyjnej jest gwarancją pogody, komfortowych hoteli oraz ciekawych zabytków. Kraj ten przyciąga miłośników podwodnego świata, jest też idealnym miejscem na wakacje rodzinne. Jaki jest koszt życia w Egipcie?Oferta wakacyjna obfituje w kurorty polecane dla rodzin z dziećmi, dla fascynatów starożytnych kultur dostępne są wycieczki objazdowe, w których trakcie można zobaczyć piramidy, Luksor, Dolinę Królów. W zależności od wybranych atrakcji warto zorientować się, ile gotówki będzie nam potrzebne na miejscu.

Ceny w restauracjach w Egipcie

kawa w lokalu – 10,00 LE

piwo w lokalu – od 10,00 LE

woda mineralna 1,5l – 1,50 LE

obiad w lokalu – od 20,00 LE

pizza – od 6,00 LE

Ceny alkoholu w Egipcie

wino 150 ml – 21,00 LE

wódka 50 ml – 32,00 LE

Ceny papierosów w Egipcie

papierosy 25,50 LE

Ceny jedzenia/żywności w Egipcie

daktyle 500 g- od 4,00 LE

przyprawy 60 g- od 3,5 LE

mała chałwa 180 g – 4,15 LE

średnia chałwa 350 g – 12,00 LE

mała chałwa w batoniku – 1,00 LE

batonik nugatowy 75 g- od 8,00 LE

herbata hibiskusowa -od 14,00 LE

zestaw egipskich słodyczy 500 g – od 6,00 LE

Ceny wycieczek fakultatywnych w Egipcie

Hurghada City Tour – plan wycieczki obejmuje przejazd przez Hurghadę, wizytę w kościele koptyjskim, zwiedzanie meczetu, wizytę w przybrzeżnej marinie oraz bazar. Cena od 327 LE.

Kair – wycieczka rozpoczyna się w nocy, by od 8.00 zwiedzać Kair. Zwiedzanie obejmuje wizytę w Muzeum Egipskim, gdzie znajdują się wyjątkowe zbiory sztuki starożytnej — między innymi skarby z grobowca Tutenchamona. Po obiedzie następuje przejazd do Gizy, gdzie zwiedzać można piramidy, następnie wizyta w wytwórni perfum oraz rejs po Nilu. Cena od 1854 LE.

Luksor – wycieczka zaczyna się w Hurghadzie, skąd wyjeżdża się do Luksoru. W Dolinie Królów można zwiedzić trzy grobowce, świątynię królowej Hatszepsut, manufakturę alabastru, Kolosy Memnona. Dodatkowo płatna 5 LE jest przeprawa przez Nil. Cena od 1967 LE.

Quad Safari – przejazd quadami około 25 km do pustynnej wioski Beduinów, zwiedzanie wioski, poczęstunek lokalną herbatą z hibiskusa oraz sziszą. Na miejscu można skorzystać z przejażdżki wielbłądem. Cena od 860 LE.

Wyspa Giftun – wycieczka na wyspę Giftun, obiad na łodzi, możliwość snurkowania i podziwiania pasa raf koralowych. Na wyspie możliwy jest odpoczynek w promieniach słońca oraz kąpiele. Cena od 650 LE.

Plaża Mahmya – wycieczka na pokrytą białym piaskiem plażę otoczoną rafami koralowymi oraz lazurową przejrzystą wodą Morza Czerwonego. Plan wycieczki obejmuje przejazd autokarem do portu, transfer łódkami na wyspę oraz posiłek. Cena od 1810 LE.

Ile pieniędzy zabrać do Egiptu?

Oficjalna waluta Egiptu to funt egipski – LE. 1 LE dzieli się na 100 piastrów. 1 LE jest równy 0,20 zł (stan na 4.01.2018). Ceny na miejscu podane są często w dolarach amerykańskich. Wymiana dolarów na miejscu jednak jest kosztowna, dlatego warto zaopatrzyć się w miejscową walutę jeszcze w Polsce. Kupując walutę w Polsce, warto postarać się o małe nominały. Każdy sklep przyjmuje zapłatę zarówno w miejscowej walucie, jak i dolarach amerykańskich, z wyjątkiem supermarketów. Sprzedawcy w małych sklepikach lub na bazarze nawet preferują dolary, należy jednak pamiętać, że będą zaokrąglać cenę w górę, co dla turysty zawsze będzie mniej korzystne. W Egipcie ceny są niższe niż w Polsce, zarówno w sklepach spożywczych, jak i pamiątkarskich.

 

Zobacz Również

Komentarze