Sprawdzone biura lokalne w Egipcie z polskim przewodnikiem

8 kwietnia 2017
Click to rate this post!
[Total: 139 Average: 4.2]

W zdecydowanej większości krajów, którą są ulubionymi kierunkami wyjazdów turystycznych Polaków, istnieje możliwość skorzystania z usług lokalnych biur podróży. Biura te mają zazwyczaj polskojęzycznego pilota. Dlaczego warto brać pod uwagę lokalne biuro, a nie wycieczkę fakultatywną, organizowaną przez polskie biuro podróży? Przede wszystkim ze względu na koszty. Nie inaczej jest w Egipcie.

Porównanie lokalnych biur podróży w Egipcie

Poniżej przedstawiamy zestawienie biur, które zostały polecone przez turystów na grupach FB, poświęconych Egiptowi. Ogólnie takich biur jest bardzo dużo, ale nie wszystkie działają rzetelnie. Negatywne doświadczenia nasi bliscy mają np. z Turcji, gdzie pilot był rosyjskojęzyczny, a miał mówić po polsku. Z podobną sytuacją spotkaliśmy się w Tunezji – my mieliśmy polskiego pilota, ale już Niemcy nie mieli kogoś, kto mówił w ich języku, a utwierdzano że będzie.  Oczywiście analogicznie problemy bywały na wycieczkach organizowanych przez biura, z którymi lecieliśmy do danego kraju. Np. w Bułgarii, podczas wakacji z Gandalf Travel mieliśmy za pilota Rosjankę, która bardzo słabo mówiła po polsku, aż ostatecznie zaprzestała go używać. Nie raz mieliśmy do czynienia z przewodnikami, którzy byli bardzo fajnymi ludźmi, ale absolutnie nie znali polskiego języka na tyle, aby prowadzić wycieczkę. W niżej opisanych przypadkach nie powinniście mieć takich problemów.

Czy lokalne BP w Egipcie to ryzyko?

Nie. O ile oczywiście korzystacie z polecanego, legalnie działającego BP. Na wycieczce obowiązuje wasze ubezpieczenie, które opłacaliście zazwyczaj za pośrednictwem BP. Dla ścisłości – mało które polskie biuro podróży zajmuje się samodzielnie organizowaniem wycieczek fakultatywnych. W praktyce te wycieczki są organizowane przez lokalnych partnerów tych firm, czyli po prostu lokalne biura podróży. Polskie BP ma jedynie prowizję od klientów.

UWAGA: W KAŻDYM PRZYPADKU RADZĘ WCZYTAĆ SIĘ W PROGRAM. TEN SAM KIERUNEK WCALE NIE OZNACZA, ŻE ZOBACZYCIE DOKŁADNIE TE SAME MIEJSCA. TAK WIĘC NIE ZAWSZE CENA POWINNA BYĆ W 100 PROC. DECYDUJĄCA.

UWAGA2: BIURA MAJĄ RÓŻNE WYCIECZKI. DO PORÓWNANIA WYBRALIŚMY TYLKO NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI.

Wycieczki z Hurghady

Eg-Wa Hu-Wy.pl  Sfinks  LM Egypt Rainbow Tours Itaka
Luksor 1 dzień 40$ 35$  60$  34$ 95$ 92$
Kair 1 dzień 40$  30$  55$  35$ 95$ 90$
Citi Tour 10$  7$  10$  6$ Brak ceny 20$

Wycieczki z Marsa Alam

Sfinks  EDT  ET  Rainbow Tours Itaka
 Kair  110$  130$  70$  450$ (samolotem) brak
 Luksor  100$  100$  70$  135$ 125$
Asuan i Abu Simbel  Brak ceny  200$  150$ (2 dni) 260$ 125$ (sam Asuan)

 Wycieczki z Sharm El-Sheikh

 TWE  Alfatours ET  Rainbow Tours Itaka
 Kair  50$  75$  50$  70-90$ brak
 Luksor 199$ (samolotem)  nie ma  210$ (samolotem)  265$ (samolotem) brak
Góra Mojżesza 29$ 28$ 30$ 35-45$ 42$

 

Jak rezerwować wycieczki w lokalnych biurach?

Zasady są zazwyczaj podobne. Z reguły najbardziej opłaca się zarezerwować przed wyjazdem, bo wtedy pojawiają się jakieś rabaty. Będąc na miejscu załatwić to można różnie. SMS-em, drogą mailową, możecie również zamówić tanie połączenie lokalne w recepcji hotelu. Biura mają własne profile na FB.

Oczywiście jeśli tylko mieliście do czynienia z wymienionymi biurami to pozostawcie komentarz pod artykułem.  Cały wątek dotyczący lokalnych BP w Egipcie macie tutaj. Tam wskazywane są konkretne osoby, które prowadzą wycieczki, więc można z nimi wcześniej porozmawiać.

Jeśli w którymkolwiek przypadku ceny zmieniły się, to proszę o pozostawienie informacji w komentarzu. Brakuje jakiegoś biura? Napiszcie proszę o nim.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments