Jak nie przepłacić za wizę egipską?

17 stycznia 2018
Click to rate this post!
[Total: 54 Average: 4.4]

Pomimo wielu plotek cena wizy do Egiptu w dalszym ciągu wynosi dokładnie tyle samo – 25 dolarów. Jednak okazuje się, że… nie dla każdego. Dlaczego niektórzy turyści płacą za wizę więcej?

Przypomnijmy – jeśli potrzebna jest Wam wiza do Sharm el Sheikh i nie zamierzacie wybierać się nigdzie poza Synaj, to na wypełnianym dokumencie zamieszczacie informację: Sinay Only. Dzięki temu Wasz pobyt w Egipcie nie będzie się wiązać z płatnościami wizowymi.

Co jeśli wybieracie Hurghadę albo Marsa el Alam? Tutaj niestety już trzeba zapłacić za wizę. Jak wspomniałem wiza egipska będzie Was kosztować 25 dolarów, o ile zapłacicie za nią tam gdzie trzeba. Na lotnisku, w budynku, przed sobą zobaczycie pracowników biur podróży, którzy będą Was zachęcać do podejścia do swoich stanowisk. I tam za wizę zapłacicie 27-30 dolarów. Niektórzy turyści twierdzą, że płacili nawet więcej. To takie kolorowe stanowiska  marek znanych turystom.

Zobacz również:

Żeby nie przepłacić, zlokalizujcie przed sobą stanowiska o nazwie BANK. Tam zostanie Wam wbita wiza, za którą zapłacicie 25 dolarów. Co ciekawe – do wspomnianego banku w zasadzie nie ma kolejek, a do stanowisk biur podróży – kolejki robią się coraz dłuższe.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments