Tani internet w Egipcie. Czy Whatsapp działa w Egipcie?

3 marca 2023
Click to rate this post!
[Total: 807 Average: 4.3]

Egipt w dalszym ciągu zaliczany jest do strefy, z której połączenia telefoniczne i internetowe są dla Polaków kosmicznie drogie. Zdecydowana większość hoteli daje już dostęp do internetu – najczęściej w lobby, w wybranych hotelach dostaniecie dostęp nawet w pokojach, ale jakość połączenia tylko w niektórych przypadkach będzie naprawdę dobra. Kawiarenki internetowe w hotelach to koszt na poziomie 20-40 zł za godzinę korzystania z sieci.

Jak korzystać tanio z internetu w Egipcie?

Rozwiązanie jest bardzo proste. Musicie kupić kartę Vodafone. Dzięki temu będziecie mieli 3,5 GB transferu do wykorzystania. Pakiet internetowy macie na miesiąc.

Ile kosztuje karta sim w Egipcie?

Kartę możecie kupić już na lotnisku, ale tam usłyszycie cenę na poziomie 20 Euro. Natomiast w miejscowościach turystycznych, w punktach Vodafone zapłacicie normalną kwotę. Jakość połączenia jest bardzo dobra. Uwaga: tutaj również dozwolone jest targowanie się 😉 Np. na lotnisku w Hurghadzie macie przy wyjściu z lotniska sklepiki Orange i Vodafone. Jeśli nie będą mieć kolejek, to powinni Wam sami włożyć kartę do urządzenia.

Aktualnie za kartę zapłacisz:

  • 10 GB – 6 dolarów,
  • 12 GB – 13 dolarów,
  • 20 GB – 16 dolarów,
  • 25 GB – 20 dolarów,
  • 40 GB – 25 dolarów.

Czy sobie sami poradzicie? Na lotnisku dogadacie się nawet po polsku. W kurortach radzę zapytać rezydenta o najbliższy punkt Vodafone. Może nawet podjedzie z Wami na miejsce. Musicie mieć ze sobą dokumenty. Ceny i transfer mogą się zmieniać – operatorzy wciąż poprawiają ofertę, jak to i w Polsce. W kurortach są też osoby, które dowożą karty SIM do dowolnego hotelu. Znajdziesz je na grupach na Facebooku, dotyczących Egiptu.

Zobacz również:

Czy kartę można w przyszłości doładować?

Jeśli polecicie na wakacje w Egipcie kolejny raz, to swoją kartę możecie łatwo doładować w punkcie Vodafone. W ostatnich tygodniach ceny doładowań wynosiły odpowiednio: 1GB -25 Le, 3,5 GB – 60 Le I 7 GB -100 Le.

Ile zostało transferu do wykorzystania?

Najwygodniej zainstalować aplikację, która będzie Wam wskazywała ile zostało do wykorzystania transferu danych, ile SMSów i minut. Ta aplikacja to Ana Vodafone. Pobierzecie ją za darmo z Google Play. 

Sprawdź też: wiza w Egipcie.

Czy Whatsapp działa w Egipcie?

Tak, działa, ale połączenie video/audio jest blokowane. Natomiast wystarczy, że zainstalujecie sobie na telefonie jedną z aplikacji typu VPN i bez problemów możecie łączyć się, widząc obraz. Darmowe aplikacje ściągniecie ze sklepów Google Play lub App Store.

Uwaga na pocztę głosową w Egipcie

Zapłata za to, że ktoś nagrał się na Twoją pocztę głosową? Nie do pomyślenia, a… jednak. Najlepiej wyłącz pocztę głosową, a jeśli musisz ją mieć, to sprawdź swoją ofertę. Zapłaciłem ponad 200 zł rachunku za to, że codziennie nagrywały mi się panie od fotowoltaiki. Nie popełnijcie tego błędu.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments