Co warto przywieźć z Egiptu?

26 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Bogactwo kolorów, niezwykła historia, ciekawe tradycje – tak oto w wielkim skrócie można opisać wciąż niezgłębiony kraj faraonów.

Egipt, bo o nim tutaj mowa, to chętnie wybierany kierunek wakacyjny. Trudno jednak dziwić się takiemu stanowi rzeczy – przecież każdy z Nas chciałby zobaczyć Sfinksa czy rzucić okiem na życiodajny Nil.

Wybieracie się w podróż do Afryki? Koniecznie sprawdźcie, jakie pamiątki warto kupić w Egipcie. Oto kilka ciekawych propozycji.

– Figurki – miniaturki

Miniaturowy Sfinks, mini piramidka czy popiersie Nefretete to jedne z najchętniej kupowanych pamiątek. Figurki są dostępne w różnych kształtach i wielkościach, a ich największą zaletą jest łatwość przewożenia.

– Biżuteria

Na egipskich straganach można znaleźć niezliczoną ilość łańcuszków, bransoletek i kolczyków. To fakt! Pamiętajmy jednak, aby w ferworze wakacyjnych zakupów zatrzymać się i trzeźwo spojrzeć na otaczające Nas przedmioty. Zamiast kilku niepotrzebnych souvenirów, warto kupić jedną funkcjonalną rzecz.

A oto polecane wyroby biżuteryjne

• zawieszki w kształcie ręki Fatimy,
• kartusze,
• złoto,
• ozdoby z egipskimi symbolami.

– Papirus

Myślisz Egipt, mówisz… papirus. Papirus, czyli charakterystyczne egipskie malowidła, to ciekawa pamiątka z dalekiej podróży. Chcesz długo cieszyć się swoim nabytkiem? Koniecznie wybierz się do wytwórni z długimi tradycjami.

– Shisha

Shisha, inaczej fajka wodna, to dobry prezent dla miłośników wodnego dymka. Kolorowe i pachnące fajki są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Zazwyczaj kosztują kilkadziesiąt funtów egipskich.

Dobra rada! Po sprzęt najlepiej udać się do profesjonalnego sklepu.

– Wyroby bawełniane

Nie będziemy rozpisywali się na temat bawełnianych cudeniek z Egiptu. Jeśli kiedyś będziecie w kraju faraonów i kupicie bawełniany szal, wówczas zrozumiecie, że nie trzeba o nim pisać, wystarczy okryć nim szyję…

Przeczytaj również:

– Lokalne smakołyki

Aromatyczne przyprawy, miód z czarnuszki, dżem figowy – to tylko kilka lokalnych specjałów. Po więcej sięgnijcie sami…

Zakazane souveniry, czyli czego nie wolno wywozić z Egiptu?

Wśród nielegalnych pamiątek z podróży znajdują się m.in. fragmenty rafy koralowej, antyki oraz wyroby ze skóry krokodyli. Bądźcie czujni podczas zakupów!

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments