Bezpłatna wiza do Egiptu

2 kwietnia 2017
Click to rate this post!
[Total: 280 Average: 4.4]

W ostatnich tygodniach wiele mówiono o wyższej cenie za wizy do Egiptu, które mają obowiązywać od 1 lipca 2017 roku. Mówiło się nawet o 60 dolarach – na dzień dzisiejszy z tego pomysłu się wycofano i prawdopodobnie Egipt pozostanie przy dotychczasowych stawkach. Nie zapominajmy jednak, że płacenie 25 dolarów za wizę, nie zawsze jest obowiązkowe.

Bezpłatna wiza do Egiptu

Jeśli wybieracie się na wakacje do miejscowości położonych na Półwyspie Synaj, to nie musicie płacić za wizę. Dotyczy to choćby Sharm el Sheikh, Taby i Dahau. W takiej sytuacji nie możecie zobaczyć Kairu czy Luksoru, ale jak najbardziej w grę wchodzą wszelkie miejsca godne zobaczenia na półwyspie. Jeśli wybieracie darmową wizę Sinai Only, musicie wpisać na karcie wjazdowej do Egiptu w polu FOR OFFICIAL USE właśnie „Sinai Only”. W przypadku rodziny 2+2 to oszczędność około 400 zł. Wizę musi mieć przecież każdy, nawet niemowlę.

Zobacz również:

Jednak chcę zobaczyć piramidy

Co jeśli zmienicie zdanie? W dalszym ciągu możecie kupić wizę. Tutaj rozwiązania są dwa. Pierwsze to samodzielna wycieczka na lotnisko – tylko musicie umieć się dogadać z pracownikami. Druga – bez większych problemów powinien wam to załatwić rezydent, o ile oczywiście będzie miał czasowe możliwości.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments