Gdzie na wakacje w marcu?

22 listopada 2020
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Marzec to w Polsce jeszcze końcówka zimy. Mogą już pojawić się pierwsze oznaki wiosny, ale równie dobrze może być po prostu bardzo zimno. Tymczasem z wielu krajach na świecie to już moment, kiedy możesz się opalać i wypoczywać. Gdzie 30 stopniu w marcu? Gdzie można się opalać w marcu? Oto propozycje krajów, do których warto wyjechać.

Egipt

Na pierwszy rzut wakacje w Egipcie, czyli w kraju, w którym przez cały rok trafisz na lepsze lub gorsze warunki do wypoczynku. To kraj, w którym czekają na ciebie hotele z parkiem wodnym w bardzo atrakcyjnej cenie. Koniecznie stawiajcie na hotele z podgrzewanymi basenami w Egipcie. Czy Egipt w marcu zapewni najlepsze warunki do wypoczynku? Nie spodziewaj się jeszcze upałów. Temperatura w Egipcie będzie wówczas powyżej 20 stopni Celsjusza. Będzie na tyle ciepło, żeby plażować i korzystać z kąpieli w basenie. Dobre hotele z aquaparkiem w Egipcie będą wtedy jeszcze zapewniać odgrzewane baseny. Pamiętajcie, że jeśli zdecydujecie się na wakacje poza półwyspem Synaj, to konieczna jest wiza egipska. To dobry moment m.in. dlatego, że w tym okresie mało kogo jeszcze dotyka zemsta faraona. Raczej nie powinny cię interesować ceny w restauracjach w Egipcie, gdyż prawie na pewno będziesz korzystać z wyżywienia w hotelu. Zanim pojedziesz na wakacje, koniecznie sprawdź, co warto zabrać do Egiptu. Na miejscu możesz kupić wiele ciekawych produktów. Co warto kupić w Egipcie? Wiele rzeczy, a m.in. …papierosy.

Zobacz oferty – Egipt w marcu! Od 999 zł!

Poniżej temperatury w Hurghadzie w marcu 2019 roku.

 

Maroko

Maroko należy do kierunków całorocznych. Już w marcu temperatura może tam dochodzić do nawet 30 stopni Celsjusza. Dużym plusem tego kraju są stosunkowo niskie koszty wakacji. Ceny w Maroku są atrakcyjne na polską kieszeń. Czy do Maroka potrzebny jest paszport? Niestety, ale tak. Plusem tego kraju są również warunki. Nawet Maroko zimą daje możliwość relaksu, ale wówczas woda w oceanie jest dosyć chłodna. A jakie są temperatury w Maroku w marcu? Średnio ponad 20 stopni, czyli atrakcyjne zarówno do zwiedzania, jak i wypoczynku. Godne uwagi są zabytki w Maroku – możesz na spokojnie zorganizować sobie kilka dni wypełnionych zwiedzaniem. Walutą tego kraju jest dirham marokański – na wakacje zabierz dolary albo euro. Lot do Maroka trwa około 4 godziny, ale zależy, czy będzie to lot z przesiadką – może być dłużej. Pamiętaj, że bardzo drogi jest internet w Maroku, ale większość hoteli zapewnia darmowe WiFi. W kraju tym jest spokojnie – nie martw się o bezpieczeństwo w Maroku. Wybierając marzec w Maroku masz niemal pewność atrakcyjnych warunków do wypoczynku.

Zobacz oferty – Maroko w marcu! Od 1099 zł!

Zerknij, jakie warunki pogodowe panowały w największym kurorcie Maroka – Agadir – w marcu 2020 roku.

Dubaj

Dubaj nie jest oczywiście krajem – to najpopularniejszy kurort w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jednak to marka sama w sobie i miejsce, gdzie na wakacje możesz jechać przez cały rok. Czy jednak Dubaj w marcu to dobry pomysł? Zdecydowanie tak. To jeszcze okres, kiedy nie ma tam bardzo dużych upałów. Temperatury w Dubaju są wówczas na tyle przyjemne, że możesz się relaksować w morzu, ale jednocześnie zwiedzać liczne atrakcje, które znajdują się w okolicy. Dubaj to jednak z najnowocześniejszych miejscowości na świecie. Znajdziecie tam wszystko, co tylko może wam przyjść na myśl, a w tym imponujące hotele. Czy to oznacza, że wszystkie hotele w Dubaju są bardzo drogie? Są takie, które kosztują kilkadziesiąt tysięcy za tydzień, ale też i takie, które są odpowiednie na kieszeń prawie każdego turysty. Czy jednak na pewno nie będziesz się tam nudzić? Co można robić w Dubaju? Atrakcje w tym mieście nie mają końca. Jeśli oczekujesz, że znajdziesz zabytki w Dubaju na miarę piramid czy Akropolu, to będziesz zawiedziony. Tutaj spodziewaj się jednak najnowocześniejszych rozwiązań, które też budzą podziw. Czy ceny w  Dubaju są wysokie? Zdecydowanie na polską kieszeń. Nie jest bardzo drogo. Lot do Dubaju jest dosyć krótki – to odpowiedni kierunek nawet na wyjazd z dziećmi. Sprawdź koniecznie, co zabrać do Dubaju – obowiązują tam inne zasady współżycia społecznego niż w Europie. Pamiętaj o tym.

Zobacz oferty – Dubaj w marcu! Od 1699 zł!

Poniżej widzicie wykres pogody w marcu 2020 roku w Dubaju.

 

Zanzibar

Egzotyka w przystępnej cenie? W ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem turystów cieszy się Zanzibar, czyli wyspa, która należy do Tanzanii. Jest to jedno z takich miejsc, które zalicza się do grona rajów na ziemi, a jedną z największych zalet tego miejsca są znakomite warunki atmosferyczne – również zimą. Czy marzec na Zanzibarze to dobry wybór? Zdecydowanie tak. Zerknij na poniższy wykres. Temperatury na Zanzibarze w marcu utrzymują się na poziomie ponad 30 stopni Celsjusza, a nie jest to jeszcze czas wzmożonych opadów. Możesz podziwiać wspaniałe plaże tego miejsca i cieszyć się wypoczynkiem. Być może zabytki Zanzibaru nie są powalające, ale na pewno nie będziesz się tam nudzić. Poznaj koniecznie najlepsze hotele na Zanzibarze – zapewniają one doskonałe warunki do wypoczynku. Sprawdź również, co zabrać na Zanzibar, żeby wypoczynek był udany. Ta wyspa oferuje zdecydowanie lepsze warunki turystyczne w tym okresie niż np. Egipt czy Maroko. Stamtąd wrócisz na pewno opalony i zadowolony. To idealne miejsce m.in. na ferie. Kup pamiątki z Zanzibaru, które zapamiętasz na lata!

 

Zobacz oferty – Zanzibar w marcu! Od 3200 zł!

Poniżej widzicie wykres pogody w marcu 2020 roku w miejscowości Zanzibar.

 

Madera

Madera to doskonała propozycja dla tych, którzy nie lubią upałów, ale lubią przyjemną, wiosenną pogodę. Na tej wyspie panuje właśnie taki klimat – przez cały rok utrzymuje się na niej podobna pogoda. Temperatury na Maderze przez cały rok oscylują na poziomie 20 stopni Celsjusza. Jak najbardziej można się opalić, ale warunki są raczej odpowiednie do zwiedzania, jednak jak najbardziej można też wypoczywać. Na tej wyspie nie będziesz się nudzić. Zabytki na Maderze nie są liczne, ale wyspę warto zwiedzać nawet dla samych widoków. Madera w marcu będzie dobrym czasem dla tych, którzy nie lubią tłoku, gdyż wówczas nie powinno tam być wielu turystów. Niestety, ale nie jest to wyspa tania. Ceny na Maderze są takie, jak w Portugalii, czyli w kraju, do którego należy ta wyspa. Lot na Maderę trwa około 6 godzin, zatem jest to kierunek odpowiedni pod dzieci. Przed wyjazdem koniecznie sprawdź, co zabrać na Maderę. Walutą na Maderze jest oczywiście euro, tak samo jak w Portugalii.

Zobacz oferty – Madera w marcu! Od 1300 zł!

Poniżej widzicie wykres pogody w marcu 2020 roku w miejscowości Funchal.

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie to jeden z niewielu kierunków dostępnych w atrakcyjnej cenie, gdzie można wyjechać przez cały rok. Czy jednak A moze marzec na Wyspach Kanaryjskich?warto? Czy marzec na Wyspach Kanaryjskich to na pewno dobry termin, żeby spędzić tam urlop? Zdecydowanie tak. Wówczas temperatura ledwo przekracza 20 stopni Celsjusza, więc nie spodziewajcie się upałów, ale to dobre warunki, żeby odpocząć i zwiedzać. Ceny na Wyspach Kanaryjskich są atrakcyjne dla Polaków. Można sobie pozwolić na korzystanie ze wszystkich atrakcji, jedzenie w restauracji i urlop nie będzie nas kosztować więcej niż w Polsce. Na popularne Kanary składają się takie wyspy jak takie jak Lanzarote, La Palma, La Gomera, Teneryfa, Gran Canaria czy Fuerteventura. Którą wybrać? Każda ma w sobie coś wyjątkowego. Lot na Wyspy Kanaryjskie trwa 5-6 godzin, tak więc jest to dobry kierunek nawet w przypadku małych dzieci. Na pewno plusem tych okolic jest bezpieczeństwo na Wyspach Kanaryjskich. Jest tam spokojnie, a warunki są idealne do błogiego wypoczynku.

Zobacz oferty – Wyspy Kanaryskie w marcu! Od 1499 zł!

Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądały temperatury w Las Palmas w marcu 2020 roku

Marzec na wyspach kanaryjskich

Oman

Oman jest nowym kierunkiem wyjazdowym wśród miejsc, które wybierają Polacy, ale jego niewątpliwym plusem jest to, że możesz omanodwiedzić to miejsc w każdym miesiącu w roku. Z roku na rok ten kraj wybierany jest nie przypadkiem przez coraz większą liczbę turystów. Oczywiście przyczynia się do tego bardzo atrakcyjna cena. Oman w marcu zapewnia doskonałe warunki pogodowe. Lot do Omanu trwa około 6 godzin, o ile jest bezpośredni, zatem nie jest to cel bardzo odległy. Hotele w tym kraju są znakomicie przygotowane do turystów i być może z czasem zyskają one jeszcze większą popularność. Ceny w Omanie są dosyć atrakcyjne dla Polaków. Walutą Omanu jest rial omański, ale oczywiście na wyjazd możesz zabrać euro czy dolary. Czy do Omanu potrzebny jest paszport? Tak, jest obowiązkowy. Dowód osobisty tutaj nie wystarczy. Żadnych wątpliwości nie musisz mieć, jeśli chodzi o bezpieczeństwo w Omanie. Możesz tam w spokoju wypoczywać! Na pewno nie zawiedziesz się tym miejscem!

Zobacz oferty – Oman w marcu! Od 2299 zł!

Zerknij na temperatury w Omanie w marcu 2020 roku. Wykres dotyczy Maskatu, czyli stolicy kraju.

 

Izrael

Izrael to kolejny kierunek całoroczny. Możesz tam lecieć tak naprawdę w każdym miesiącu w roku. Czy jednak Izrael w marcu jest dobrym pomysłem? Zdecydowanie tak, gdyż wówczas warunki są tam już znakomite! Wprawdzie nie powinieneś oczekiwać upałów, ale temperatury w Izraelu są wówczas bardzo atrakcyjne zarówno do relaksu, jak i do zwiedzania. To kraj, w którym nie będziesz się budzić. Zabytki Izraela  są niepowtarzalne i wyjątkowe, a zobaczyć je powinni nie tylko wierzący. Plusem ten kierunku jest krótki czas dotarcia na miejsce – Lot do Izraela trwa około 4 godzin. Minusem tego kraju są jednak koszty pobytu na miejscu. Niestety, ale Ceny w Izraelu są wysokie, jak na polską kieszeń. Walutą, która tam obowiązuje jest szekel izraelski. Pamiętaj również o tym, że na miejscu nie skorzystasz z polskich pakietów danych – internet w Izraelu również jest dosyć drogi, najlepiej kupić na czas pobytu lokalną kartę SIM. A jak wygląda kwestia bezpieczeństwa w Izraelu? Śledź aktualną sytuację na stronach rządowych. W tym kraju bywa niespokojnie, ale ogólnie raczej nie ma się czego obawiać.

Zobacz oferty – Izraelu w marcu! Od 1299 zł!

Zerknij poniżej i obacz, jaka była temperatura w Ejlat, najbardziej znanym kurorcie Izraela, w marcu 2020 roku.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments