Ile trwa lot do Egiptu. Czas lotu do Egiptu

22 grudnia 2023
Click to rate this post!
[Total: 201 Average: 4.4]

Lot do Egiptu powinien trwać od trzech do nawet pięciu godzin. Czas zależy od miejsca wylotowego w Polsce i docelowego w Egipcie. A jak jest w praktyce

Lot z Polski do Egiptu z przesiadką – ile może trwać?

Lot do Egiptu trwa:

– Lot z Warszawy do Hurghady z jedną przesiadką wynosi w przybliżeniu 8 godzin oraz 10 minut.

– Lot z Warszawy do Kairu z jedną przesiadką wynosi w przybliżeniu 6 godzin oraz 50 minut.

– Lot z Warszawy do Aleksandrii z jedną przesiadką wynosi w przybliżeniu 6 godzin oraz 45 minut.

Jeśli lecisz z biurem podróży do Egiptu, to bez przesiadek. I wtedy podróż trwa wspomniane od 3 do 5 godzin. Lot z Katowic do Hurghady powinien zająć około 3,5 godziny. Do Marsa Alam to już około 4 godziny. Natomiast z Gdańska do Marsa Alam podróż będzie już trwać ponad 4,5 godziny. 

ile trwa lot do Egiptu?

Ile trwa lot z Polski do Luksoru?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że 6 km od Luksoru znajduje się międzynarodowy port lotniczy. Niestety, ale dotarcie na miejsce nie wiąże się z krótką podróżą.

– Lot Warszawa (Lotnisko Chopina/Polska) – Monachium (Port Lotniczy Monachium/Niemcy) – Kair (Międzynarodowy Port Lotniczy Kair/Egipt) – Luksor (Port Lotniczy Luksor/Egipt) – wynosi w przybliżeniu 10 godzin oraz 35 minut.

– Lot Kraków (Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice/Polska) – Frankfurt nad Menem (Port Lotniczy Frankfurt/Niemcy) – Kair (Międzynarodowy Port Lotniczy Kair/Egipt) – Luksor (Port Lotniczy Luksor/Egipt) – wynosi w przybliżeniu 11 godzin oraz 30 minut.

– Lot Wrocław (Port Lotniczy Wrocław im. Mikołaja Kopernika/Polska) – Frankfurt nad Menem (Port Lotniczy Frankfurt/Niemcy) – Kair (Międzynarodowy Port Lotniczy Kair/Egipt) – Luksor (Port Lotniczy Luksor/Egipt) – wynosi w przybliżeniu 11 godzin oraz 10 minut.

– Lot Poznań (Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego/Polska) – Frankfurt nad Menem (Port Lotniczy Frankfurt/Niemcy) – Kair (Międzynarodowy Port Lotniczy Kair/Egipt) – Luksor (Port Lotniczy Luksor/Egipt) – wynosi w przybliżeniu 11 godzin oraz 30 minut.

Zobacz również:

Ważne lotniska w Egipcie

– Międzynarodowy Port Lotniczy Kair – największe lądowisko w Egipcie, a także drugie pod względem wielkości w całej Afryce.

– Port Lotniczy Burdż al-Arab zlokalizowany 40 kilometrów na południowy zachód od Aleksandrii.

– Międzynarodowy Port Lotniczy Szarm el-Szejk – pod względem wielkości trzecie lotnisko Egiptu.

– Port Lotniczy Hurghada.

– Port Lotniczy Marsa Alam.

– Port Lotniczy Luksor.

Autor

Szymon Machniewski
Szymon Machniewski
Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments