Pora deszczowa w Egipcie

17 marca 2024
Click to rate this post!
[Total: 8 Average: 3.6]

Kraj Faraonów od wieków fascynował (i fascynuje) miłośników historii oraz poszukiwaczy przygód. To właśnie w tej części świata znajdziemy majestatyczne piramidy, dostojnego Sfinksa, a także Dolinę Królów.

Klimat panujący w Egipcie

Egipt charakteryzuje się klimatem zwrotnikowym – skrajnie suchym i gorącym. Jedynie na wybrzeżu Morza Śródziemnego panuje klimat podzwrotnikowy. Lata w Egipcie są bardzo upalne. Prawdopodobieństwo natrafienia w tym okresie na jakiekolwiek opady jest minimalne. Jeśli już by to nich doszło, to trwałyby one dosłownie chwilę i z pewnością były docenione przez turystów, którzy spędzają czas latem w Egipcie.

Czy w Egipcie pada deszcz?

Deszcze, które występują w Egipcie, mają zazwyczaj postać krótkotrwałych ulew i ogólnie pojawiają się bardzo, bardzo rzadko. Zerknij na poniższy wykres, który dotyczy miejscowości Hurghada i opadów w 2021 roku. Opady odnotowano wyłącznie w lutym i w listopadzie. Tylko co to w praktyce oznacza? Ogromne ulewy?

Źródło: meteoblue.com

Zerknij na kolejny wykres. Padało przez zaledwie jeden dzień, a ilość tych opadów była bliższa 0 mm niż 1 mm.

Źródło: meteoblue.com

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym, jak wyglądają wakacje w tym kraju w miesiącach zimowych, to zapoznaj się z tym artykułem – zima w Egipcie.

Przeczytaj również:

Dodatkowe informacje

– Osoby, które zamierzają uniknąć tłumów, powinny zdecydować się na urlop pomiędzy końcem lutego a majem lub od września do połowy listopada.

– Zimą można liczyć na niższe ceny wycieczek.

– W czerwcu warto skorzystać z upalnej pogody – to idealny czas na leniuchowanie pod parasolem.

– Wrzesień stanowi doskonały moment na rejs po Nilu.

Autor

Szymon Machniewski
Szymon Machniewski
Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments