Gdzie na wakacje w październiku

28 marca 2021
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Październik jest miesiącem, w którym w wielu krajach, które zapewniają nam super warunki do wypoczynku przez długi czas, tego już nie uzyskamy. Natomiast w dalszym ciągu w wielu miejscach możemy liczyć na znakomite warunki. Gdzie 30 stopni w październiku? Gdzie jest wtedy ciepło, a gdzie najcieplej?

Egipt

Październik w Egipcie? To jeden z najlepszych miesięcy w roku na spędzenie urlopu właśnie w tym kraju. Co za tym przemawia? Oczywiście pogoda w Egipcie , która jest wtedy wręcz idealna. Ponad 30 stopni Celsjusza i bardzo ciepła woda, która jest nagrzana po okresie wakacyjnym, ale wtedy może być trochę bardziej wietrznie niż latem. Wczasy w Egipcie w tym czasie to dobry wybór dla tych, którzy nie przepadają za bardzo dużymi upałami. Ogólnie kraj ten jest idealnym miejscem na wakacje. Koszty życia w Egipcie są bardzo niskie jak na polską kieszeń, ale i tak w prawie każdym hotelu masz do dyspozycji pakiet all inclusive. Jakie pamiątki z Egiptu przywieźć? Np. papirus, siszę czy osoby z lokalnymi symbolami.  Zaletą wakacji w Egipcie jest to, że masz do wyboru dziesiątki znakomitych hoteli. Sprawdź hotele w Egipcie z rafą czy też hotele w Egipcie z aquaparkiem. Wybraliśmy te, które są najlepiej oceniane przez turystów. Kolejną zaletą tego kraju jest ogrom zabytków, takich jak choćby piramidy w Gizie, Karnak czy Luksor.

Zobacz oferty – Egipt w październiku! Od 999 zł!

Poniżej temperatury w Hurghadzie w październiku 2020 roku. Jak widzisz, warunki były znakomite!

Oman

Oman to w Polsce kierunek urlopowy, który dopiero zdobywa popularność, a jego atrakcyjność wynika z wielu przyczyn. Po pierwsze jest to omankraj, do którego można podróżować przez cały rok. Zatem bez względu na to, czy wybierzesz Oman w październiku czy w innym miesiącu, warunki będą znakomite! W październiku możesz się spodziewać ponad 30 stopni Celsjusza i bardzo ciepłej wody. Lot do Omanu trwa około 6 godzin, zatem jest to dobry wybór nawet, jeśli jedziesz na wakacje z dziećmi. Kolejną zaletą tego kraju są bardzo dobrze przygotowane, nowoczesne hotele, które pozwalają poczuć, jak wyglądają luksusowe wakacje. Być może kraj ten jest dla Ciebie anonimowy i zastanawiasz się, jak wygląda bezpieczeństwo w Omanie. Zapewniam, że jest to kierunek, którego nie musisz się obawiać. Jest bardzo bezpiecznie, nic Ci nie grozi poza doskonałą zabawą. Pamiętaj, że paszport do Omanu jest obowiązkowy. Na miejsce zabierz dolary lub euro. Nie będziesz się nudzić. Wiele miejsc jest tam zdecydowanie godna zobaczenia.

Zobacz oferty – Oman w październiku! Od 2299 zł!

Zerknij na temperatury w Omanie w październiku 2021 roku. Wykres dotyczy Maskatu, czyli stolicy kraju, a na wybrzeżu jest jeszcze cieplej.

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments