Nabeul

15 marca 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Nabeul to miasto położone w północnej części Tunezji, jeden z najpopularniejszych kurortów turystycznych, szczególnie uwielbianych przez turystów z zachodniej Europy. Nabeul słynie z prężnie funkcjonującego rynku ceramiki i innych wyrobów regionalnych twórców. Jest świetnie skomunikowane ze stolicą Tunezji – Tunisem i tętniącym rozrywkowym życiem kurortem Hammamet.
Atrakcje w Nabeul

Turyści do tego miejsca przyjeżdżają głównie ze względu na piękne, duże piaszczyste plaże oraz by obcować wśród bogactwa natury. Półwysep Bon, na którym znajduje się miasteczko, cały porośnięty jest śródziemnomorskimi roślinami. Nabeul to także rozległe gaje pomarańczowe oraz winnice, w których można poznać techniki wyrobu wina, uczestniczyć w degustacji trunków, czy poznać historię regionu. Warto zwiedzić Muzeum Sztuki i Tradycji – zarówno bogata ekspozycja ręcznie wyrabianych przez tubylców glinianych przedmiotów i porcelanowych naczyń, jak i malownicze otoczenie budynku zasługują na kilkugodzinny spacer. Zdecydowanie najwięcej atrakcji Nabeul skupia się w jego centralnej części- na urokliwej, utrzymanej w estetyce arabskiej osady starówce. Jest to główny punkt miasta zlokalizowany przy meczecie. Turyści mogą zarówno cieszyć oko charakterystycznymi piaskowymi budowlami, jak i odpocząć w kameralnych kawiarenkach i restauracjach. Lokalna hala targowa także jest swego rodzaju atrakcją turystyczną – można tu kupić regionalne przyprawy, świeże owoce oraz ryby. Wszystkie wyroby są naprawdę świetnej jakości – okolice Nabeul bowiem to teren przeważnie rolniczy, zatem świeżość wszystkich produktów jest tutaj zapewniona.

Dla osób, które swoje wakacje zaplanowały na kwiecień, Nabeul przygotowało prawdziwą gratkę- co roku odbywa się tu Festiwal Kwiatu Pomarańczy – jest to parada kwiatowa połączona z wydarzeniami kulturalnymi, którą żyje cały region. W okolicy warto udać się do ruin starożytnego miasta punickiego Karkwan (zabytek z listy światowego dziedzictwa UNESCO). Ciekawa może okazać się także wycieczka do Fortu w Kelbii, malowniczo położone na wzgórzu fortyfikacje można obejść ze wszystkich stron. W tym miejscu wyjdą też piękne zdjęcia, gdyż z samego szczytu roztacza się niesamowity widok na całą zatokę i port. Niedaleko Nabuel znajduje się także Korbous –małe miasteczko uzdrowiskowe z krajobrazem pełnym skalistych zatoczek, malutkich plaż i dzikiej, nietkniętej przez człowieka przyrody.

Informacje praktyczne
-Nabuel to raj dla sportowców. Baza hotelowa jest tutaj wyjątkowo dobrze wyposażona w wszelkie obiekty sportowe – boiska, pola golfowe, korty tenisowe i oczywiście baseny.
-Kulinarna specjalność regionu to harissa- pasta ze startek papryczki chilli, podawana z pajdą pieczywa i oliwą z oliwek. Dla delikatniejszych podniebień region poleca kuskus z dodatkami lub grillowane kawałki ryb.
-Najlepszą pamiątką z tego regionu będą małe posążki kartagińskie – ceramiczne lub gliniane.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments