Wakacje z dzieckiem w Tunezji

23 maja 2024
Click to rate this post!
[Total: 73 Average: 4.3]

Tunezja to be zwątpienia wspaniałe miejsce na wakacje, również z dzieckiem. Dlaczego? Idealna pogoda, znośne temperatury, ciepła woda i wiele atrakcji. Tunezja przy okazji jest tania i pomimo nie do końca idealnych warunków pod względem standardu, większości Polaków tam się podoba. Oto najważniejsze moim zdaniem informacje:

 • Wakacje w Tunezji są bardzo tanie. Poza sezonem za mniej niż 1500 zł za osobę znajdziemy średniej klasy hotel z wieloma atrakcjami dla najmłodszych i nie tylko. Hotele pod wakacje z dzieckiem znajdziecie w we wszystkich popularnych kurortach w kraju.
 • Jedzenie dla dzieci jest doskonale dostępne. Kupicie mleko, kaszki, deserki, jak również pieluchy. Ceny bardzo podobne do tych w Polsce, tak więc zabieranie wszystkiego z domu nie ma sensu – tylko zbędnie obciążycie sobie bagaż, chyba że Waszemu dziecku odpowiadają jedynie wybrane posiłki.
 • Tunezyjska kuchnia nie stwarza problemów gastrycznych. Nasz dziecko jadło dokładnie wszystko, mając 1,5 roku. Nie słyszałem również by ktokolwiek miał w Tunezji problemy na miarę zemsty faraona. Wiele zależy od hotelu – czytajcie opinie o żywności. Jeśli są one kiepskie, to raczej takie miejsce omijajcie szerokim łukiem.
 • Pogoda w Tunezji w sezonie jest pewna. Od początku czerwca do końca września ryzyko kiepskiej pogody jest znikome. Deszcze pojawiają się w maju i październiku. Oczywiście zdecydowanie największe upały panują w lipcu i sierpniu, dlatego należy brać to pod uwagę planując urlop.
 • Z dziećmi możecie zwiedzać okolicę – taksówki to pewny sposób transportu, a przy okazji tani. Oczywiście wyprawy z dziećmi na Saharę odpadają. Limit osób do taksówki to 4, ale np. 4 osoby + małe dziecko jest do akceptacji. Z tym, że miejscowi boją się policji – jest to zakazane. Ponoć kary są wysokie.
 • Lotniska są blisko kurortów, a lot nie trwa długo (2,5h do Monastiru). To jak zachować się z dzieckiem w samolocie pisaliśmy tutaj. Radzimy wybieranie hotelu blisko lotniska. Jeśli wybierzecie Hammamet, to podróż do hotelu z Monastiru można trwać nawet 3 godziny. Tymczasem wybierając lotnisko w Monastirze, nawet po kilkudziesięciu minutach będziecie w hotelu.
 • Stosujcie faktor 50 – nasze dziecko nawet przy nim się opaliło. Konieczne okrycie głowy – przez cały dzień.
 • Radzimy wybierać bungalowy – wtedy nie ma korytarza. Niestety, ale w budynkach hotelowych jest strasznie głośno, nawet w częściach dziecięcych, więc jeśli tylko możecie dostać miejsce w bungalowach, to jak najbardziej warto.
 • Mini disco dla dzieci w Tunezji jest genialne. Świetna zabawa, którą mogę polecić każdemu, tak więc jeśli wasze dzieci około 19-20 jeszcze nie śpią, to zabierajcie je na mini disco.
 • Uwaga na pszczoły! Niewiele potrzeba do nieszczęścia. Niech Wasze dziecko zawsze chodzi w butach do wody, sandałkach itp. Ustrzeżecie się tym sposobem od wielu problemów.
 • Hotele mają foteliki dla dzieci – wystarczy poprosić pracownika. Uwaga – nie wszystkie mają zapinane szelki. Radzę zwrócić na to uwagę, kiedy takie krzesełko otrzymacie od miejscowych. Nie naprawiają ich…

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, komentarze to zostawiajcie je pod artykułem 😉

Autor

Szymon Machniewski
Szymon Machniewski
Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments