Wiza do Tunezji

14 października 2018
Click to rate this post!
[Total: 8 Average: 3.9]

Dobrą informacją dla turystów z Polski jest fakt, że w ich przypadku nie jest wymagane posiadanie wiz wjazdowych (pisemnych zezwoleń na przekroczenie granicy) do Tunezji. Przepis ten obowiązuje od dnia 8. sierpnia 2008 roku. Trzeba jednak pamiętać, że na terytorium Tunezji – kraju określanego mianem „Klejnotu Morza Śródziemnego”, można przebywać nie dłużej niż trzy miesiące. Wspomniana kwestia dotyczy zarówno osób przemieszczających się indywidualnie, jak i tych podróżujących w grupach zorganizowanych przez biura podróży.

Ważny paszport

Do Tunezji można dostać się na podstawie ważnego paszportu. Musimy jednak pamiętać, że dokument powinien być ważny jeszcze co najmniej trzy miesiące od deklarowanej daty wyjazdu – dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dodatkowo, w celu uniknięcia problemów na granicy, dokładnie sprawdźmy, czy nasz paszport jest utrzymany w dobrym stanie technicznym – dokument nie powinien nosić śladów uszkodzeń mechanicznych.

Tunezja – przepisy celne

Do Tunezji można wwieźć 400 sztuk papierosów, dwa litry alkoholu, jedną kamerę oraz dwa aparaty. Można mieć także produkty spożywcze na własny użytek. Dużo trudniej jest natomiast w trakcie opuszczania kraju – z Tunezji nie można wywozić cennych przedmiotów (np. dzieł sztuki) bez okazania odpowiednich rachunków (paragonów).

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments