Zima w Tunezji

19 października 2018
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

Tunezja jest krajem, do którego można przyjechać o każdej porze roku – zarówno latem, jak i zimą. Trzeba jednak wiedzieć, że zima w tej części świata charakteryzuje się nieprzewidywalnością – bywa wietrzna, a także bogata w deszcz. Największym rozczarowaniem dla turystów z Europy może okazać się ciemne, zachmurzone niebo – przecież nie tego oczekiwali po rozgrzanej słońcem Tunezji… Pomimo chłodnych nocy, a także ulewnych deszczy, „Kraj Zachodzącego Słońca” ma wiele do zaoferowania swoim turystom. Sprawdźmy więc, jak kształtują się temperatury w poszczególnych miesiącach zimowych.

Hotele z podgrzewanymi basenami w Tunezji

Każdy szanujący się hotel w Tunezji daje turystom możliwość korzystania z podgrzewanych basenów (lub przynamniej z jednego podgrzewanego basenu). Warto pamiętać, że baseny zewnętrzne są zazwyczaj zamknięte o tej porze roku. W celu uniknięcia rozczarowania, zachęcamy Państwa do uprzedniego sprawdzenia, czy w wybranych przez Was obiektach znajdują się baseny z podgrzewaną wodą.

Poniżej znajduje się lista hoteli – w Hammamet oraz jego okolicach, gwarantujących możliwość korzystania z podgrzewanych zbiorników:

– Vincci Nozha Beach – obiekt zlokalizowany w północnej dzielnicy Hammametu, około 6 kilometrów od centrum miasta.

– Vincci Lella Baya – hotel położony około 13 kilometrów od starego centrum Hammametu – mediny.

Hotel Imperial Park Family – obiekt usytuowany w najmłodszej turystycznej dzielnicy Hammametu – w Yasmine Hammamet.

– Sentido Phenicia – hotel położony około 5 kilometrów od centrum miejscowości.

Iberostar Averroes – czterogwiazdkowy obiekt zlokalizowany w dzielnicy Jasmine – Hammamet, 12 kilometrów od centrum Hammametu.

Vincci Flora Park – czterogwiazdkowy hotel znajdujący się około 8 kilometrów od centrum Hammametu.

– Vincci Marillia (ex. Riu) – hotel położony w strefie turystycznej Hammamet – Yasmine.

Baseny – w większości hoteli, są podgrzewane w sezonie zimowym (od grudnia do marca).

Gdzie najcieplej zimą w Tunezji?

Jednym z cieplejszych regionów turystycznych w Tunezji jest Hammamet – miasto położone nad Morzem Śródziemnym, na południowym wschodzie półwyspu Al-Watan al-Kibli. W drugiej połowie stycznia można spodziewać się tam około 15. stopni Celsjusza.

Jaki kurort zimą w Tunezji?

Ciekawych miejsc na mapie „Kraju Zachodzącego Słońca” jest naprawdę wiele, warto jednak bliżej przyjrzeć się kurortowi Hammamet. Ten rozgrzany słońcem – w lecie, a także lekko uśpiony zimą ośrodek wypoczynkowy, stanowi idealne miejsce na zwiedzanie oraz spacery.

Grudzień w Hammamecie

Grudzień w Tunezji charakteryzuje się stosunkowo niskimi temperaturami powietrza – w drugiej połowie miesiąca można było spodziewać się około 13. – 14. stopni Celsjusza.  

Styczeń w Hammamecie

W styczniu, podobnie jak w grudniu, nie należy nastawiać się na 30 – stopniowe upały. W pierwszej połowie miesiąca zazwyczaj można było doświadczyć 13. – 14. stopni Celsjusza. 

 

Luty w Hammamecie

Luty w Tunezji przynosi stosunkowo wysokie temperatury powietrza – w drugiej połowie miesiąca można było zobaczyć na termometrach 18 (a nawet więcej) stopni Celsjusza.

Jaki kurort wybrać na zimę w Tunezji?

Hammamet (Jaśminowa Zatoka) stanowi idealne rozwiązanie dla wszystkich miłośników zabytków. Warto wiedzieć, że „Rajski Ogród” – bo tak często mówi się o Hammamecie, jest najstarszym turystycznym miastem w Tunezji. Oprócz wspaniałych, piaszczystych plaż, Hammamet może pochwalić się również historyczną twierdzą, tzw. kazbą, Międzynarodowym Centrum Kultury, a także dużą ilością lokalnych restauracji oraz barów. Wyjazd do Hammametu zimą? Tak, to doskonały pomysł. Warto pamiętać, że brak „morderczych” upałów zachęca do intensywniejszego zwiedzania, ale nie nastawiajmy się na kąpiele w morzu czy zewnętrznych basenach.

Kąpiele w morzu zimą w Tunezji

Woda zimą w Tunezji (a dokładniej w miejscowości Hammamet) oscyluje w granicach 14. – 15. stopni Celsjusza. Jeżeli zatem nie przeraża Was chłód morskiej wody, możecie zamoczyć w niej… nogi. Uwaga! Rozrywka tylko dla  odważnych.

Czy lecieć zimą do Tunezji?

To dobre pytanie. Każdy zainteresowany musi jednak sam sobie na nie odpowiedzieć. Jeśli lubicie Państwo chłodniejsze temperatury – idealne na zwiedzanie okolicy, pomyślcie o wyjeździe właśnie o tej porze roku.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments