Bezpieczeństwo w Tunezji

23 czerwca 2018
Click to rate this post!
[Total: 134 Average: 4.2]

Tunezja (nazywana także „Klejnotem Morza Śródziemnego” lub „Perłą Afryki”) rokrocznie przyciąga dziesiątki, a nawet setki tysięcy turystów z różnych zakątków świata. Ciepłe morze, gorąca pustynia oraz wspaniałe, egzotyczne krajobrazy, zachęcają do wykupienia wycieczki w jednym z lokalnych biur podróży. Sprawdźmy jednak, czy na miejscu można czuć się w pełni bezpiecznie.

Podróż do Tunezji – ważne rady

Wybierając się w podróż do jednego z najpopularniejszych krajów turystycznych, warto zaznajomić się z panującymi na miejscu warunkami oraz zasadami. W pierwszej kolejności należy wiedzieć, że woda z kranu (dostępna na terenie Tunezji) nie nadaje się do picia przez turystów – jej spożywanie może skutkować zatruciem pokarmowym. Co zatem robić? Ważna rada! Picie dużej ilości wody mineralnej stanowi niezwykle ważny element zdrowego stylu życia. Przebywając na terenie Tunezji, zaleca się zatem spożywanie wyłącznie płynów butelkowanych.

W drugiej kolejności należy przestrzegać zasad oraz obyczajów obowiązujących na terytorium kraju. Bardzo ważne jest, aby do arabskich świątyń, a także miejsc pamięci narodowej, wchodzić w strojach zakrywających kolana, ramiona oraz łokcie. Kolejną kwestią, o jakiej należy pamiętać jest zakaz fotografowania obiektów rządowych – banków, poczt, stacji, mostów itp. oraz obiektów wojskowych. Zdarza się także, że za fotografowanie lub filmowanie miejsc/budynków turystycznych, przyjdzie nam zapłacić kilka przysłowiowych złotych.

Niebezpieczeństwa czyhające na turystów w Tunezji

W Tunezji, podobnie jak wszędzie indziej, turyści mogą napotkać na drobnych, kieszonkowych złodziei. Warto wiedzieć, że kieszonkowcy szczególnie upodobali sobie podróżnych z Europy. W jaki sposób można uchronić się przed kradzieżami? To proste! Wystarczy, że wszystkie dokumenty, a także przedmioty o wyższej wartości (typu pieniądze, biżuteria oraz telefony komórkowe), będziemy zawsze trzymali z dala od oczu potencjalnych rabusiów. Bardzo ważne jest także, aby nie zostawiać bagażu (podręcznego lub głównego) bez opieki.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments