Internet w Tunezji

17 maja 2018
Click to rate this post!
[Total: 100 Average: 4.3]

Tunezja (określana mianem „Klejnotu Morza Śródziemnego”, „Perły Afryki” oraz „Najmniej Arabskiego z Arabskich Państw”) od lat stanowi często wybierany kierunek wakacyjny. Na terytorium „Najmniej Arabskiego z Arabskich Państw” można nie tylko odpocząć od codziennych, czasem zawiłych spraw, ale także poczuć wspaniałą, afrykańską atmosferę. Sprawdźmy jednak, czy na terenie Tunezji można bez problemu połączyć się z Internetem.

Jak korzystać z Internetu w Tunezji?

Internet towarzyszy nam niemal na każdym kroku. Wybierając się w podróż (do dowolnie wybranego państwa na świecie) chcemy mieć pewność, że na miejscu będziemy mogli swobodnie korzystać z Sieci, a także przeglądać strony www. To bardzo ważna kwestia, zwłaszcza dla osób, które pozostają w stałym kontakcie mailowym.

Internet w Tunezji

Tunezja jest krajem, do którego rokrocznie przybywają ogromne ilości turystów z różnych zakątków świata. Nic więc dziwnego, że hotele (a ściślej 3-, 4- oraz 5 – gwiazdkowe obiekty), prześcigają się w dostarczaniu przyjezdnym rozmaitych udogodnień. Większość ośrodków, a także restauracji zlokalizowanych na terytorium Tunezji, posiada bezpłatny dostęp do Internetu (bezpłatna sieć Wi – Fi). Należy jednak pamiętać, że dostęp do Internetu można uzyskać tylko wtedy, gdy poprosimy pracowników o odpowiednie hasło.

Innym sposobem na połączenie się z Siecią jest skorzystanie z lokalnej kafejki internetowej. Dodajmy, że kafejki w Tunezji są oznaczone jako PubliNet. PubliNet są nastawione na miejscową klientelę (nie zaś na turystów), dlatego znajdziemy ich zaskakująco niewiele. Za jedną godzinę korzystania z Internetu w kafejce (PubliNet) będzie trzeba zapłacić od 1. TND (dinara tunezyjskiego) do 1,5 TND. Kafejkę internetową można spotkać także na terenie hotelu.

Lokalna karta GSM

Ostatnim, aczkolwiek najlepszym rozwiązaniem jest zakup lokalnej karty GSM. Należy wiedzieć, że kartę można kupić wyłącznie w określonych punktach – zazwyczaj są to salony sprzedaży danego operatora komórkowego, zlokalizowane w centrum miasta. Lokalna karta GSM (w zależności od operatora) będzie kosztowała od 1,00 – 5,00 TND. Dysponując kartą GSM, turysta będzie miał możliwość wykupienia pakietów internetowych.

Uwaga! Każdy, kto zamierza dokonać zakupu karty GSM, powinien mieć przy sobie paszport.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments