Hammamet

10 marca 2019
Click to rate this post!
[Total: 7 Average: 3.1]

Hammamet to jeden z najpopularniejszych kurortów w Tunezji położony na Półwyspie Cap Bon. Przepiękne piaszczyste plaże i wyjątkowo sprzyjający wypoczynkowi klimat sprawiają, że jest to jeden z najlepszych wczasowych regionów w całym basenie Morza Śródziemnego. Miasteczko ma bardzo dobrze rozwiniętą bazę hotelową, ekskluzywny klub jachtowy oraz prężnie działające kasyno. Region przyciąga sławnych ludzi, milionerów, amatorów golfa i jazdy konnej.

Atrakcje w Hammamet

Miejscowość pełna jest wspaniałych zabytków. Do najstarszych należą hiszpańska twierdza oraz muzułmańska świątynia – obydwie zlokalizowane w starej części miasta. Jest tu także ponad 1000-letnia medyna, która skupia lokalnych kupców i rzemieślników. Dla miłośników historii prawdziwą gratką będzie zabytek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO- Kerkouane (Karkawan). Są to najlepiej zachowane w Tunezji ruiny punickiego miasta. Zdecydowanie warto udać się na
Bab el Bahar- Bramę Morza, z której oglądać można całą panoramę wybrzeża. Nieopodal znajduje się Międzynarodowe Centrum Kultury, otoczone pięknym parkiem, w którym rokrocznie odbywa się Międzynarodowy Festiwal obfitujący w wydarzenia kulturalne z dziedziny muzyki, tańca, teatru itp. Tegoroczna edycja festiwalu przypada na szczyt sezoun turystycznego – przełom lipca i sierpnia. Warto udać się także do nowoczesnej części miasta – Yasmine, gdzie powstaje kilkadziesiąt nowych, luksusowych hoteli utrzymanych w stylu arabskomauretańskim. Turyści nastawieni na wypoczynek i plażowanie powinni swoją uwagę skierować na pobliską miejscowość Nabeul. Właściwie całe to miejsce to rajska szeroka plaża wraz z hotelami i towarzyszącymi obiektami rozrywkowymi. Kramy z pamiątkami, stragany ze świeżymi owocami, sporo miejsc rekreacyjnych to idealne warunki dla wczasowiczów. Okolice Hammamet są również jednym z lepszych w Tunezji miejsc do nurkowania. Działa tutaj ośrodek wraz ze szkołą nurkowania oraz wypożyczalną sprzętu.
Osoby zatrzymujące się w Hammamet na dłużej powinny rozważyć także wycieczkę do stolicy Tunezji – Tunisu, oddalonego o 70 km od kurortu.

Klimat i pogoda w Hammamet

Hammamet jest tak popularnym resortem nie tylko ze względu na bogata ofertę dla odwiedzających, ale również a może przede wszystkim dzięki swojemu wyjątkowemu, ciepłemu, łagodnemu klimatowi. Zimą temperatury tu są dosyć wysokie, natomiast latem upały praktycznie każdego dnia (35-40 stopni). Plaże w zatoce są szerokie i bardzo czyste – łagodnie opadają do ciepłego morza.

Informacje praktyczne:

-Większość zabytków jest udostępniona do zwiedzania dla wszystkich, można je zwiedzać również z dziećmi. Panują tu jednak niezwykle surowe zasady jeśli chodzi o zwiedzanie świątyń. Panie nie będą mogły uczestniczyć w wycieczkach do meczetów.
-Hammamet będzie dobrym wyborem dla osób, które nie przepadają za podróżami samolotem. Lot z Polski do Hammamet trwa bowiem tylko poniżej 2 godzin.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments