Kiedy jechać do Tunezji?

2 stycznia 2018
Click to rate this post!
[Total: 222 Average: 4.3]

Tunezja leży w północnej części Afryki nad Morzem Śródziemnym. Z uwagi na liczne walory jest niezwykle popularnym miejscem na turystycznej mapie świata. Masz ochotę spędzić tam urlop, ale nie wiesz, na jaki termin się zdecydować? Oto garść pomocnych informacji.

Tunezja w styczniu

Zima w Tunezji przebiega zupełnie inaczej niż w Polsce, niemniej jednak styczeń nie jest najlepszym miesiącem na pobyt w tym kraju. W ciągu dnia średnia temperatura oscyluje w granicach 15 st. C, niebo jest zachmurzone i często pada deszcz. Oczywiście jeśli ktoś pragnie nade wszystko spokoju i niezbyt sprzyjająca aura mu nie przeszkadza, nie ma najmniejszych przeszkód, aby zabukować bilet.

Tunezja w lutym

Luty niewiele się różni od stycznia pod względem warunków pogodowych. Trzeba się liczyć z ulewnymi deszczami i chłodnymi nocami. Rzecz jasna wiele zależy od tego, w jakim regionie Tunezji przebywamy. Im bardziej na południe, tym cieplej. Luty to dobra pora, aby wybrać się na Saharę – latem jest to niemożliwe z uwagi na bardzo wysokie temperatury panujące na pustyni.

Tunezja w marcu

W marcu zaczyna się robić cieplej, wzrasta też ilość słonecznych godzin w ciągu dnia, a średnia temperatura wynosi ok. 20 st. Deszczu jest mniej, ale mocny wiatr bywa dokuczliwy. Nie jest to czas na plażowanie i morskie kąpiele, ale sprzyja zwiedzaniu – zwłaszcza, że nie ma tłoku. Gdzie się wybrać? Przykładowo do stolicy – Tunisu, gdzie na brak zabytków i innych atrakcji nie sposób narzekać. Niedaleko – ok. 17 km – znajdują się ruiny Kartaginy, potężnego miasta starożytnego.

Tunezja w kwietniu

Sporo osób decyduje się na wyjazd do Tunezji w kwietniu – nie bez powodu. Jest już całkiem przyjemnie – za dnia termometry wskazują przeciętnie ok. 23 st. C, a więc upały nie przeszkadzają w zwiedzaniu. Warto zobaczyć m.in. Al-Dżamm z trzecim pod względem wielkości amfiteatrem na świecie czy urocze Sidi Bou Said określane mianem miasta artystów z charakterystyczną zabudową utrzymaną w biało-niebieskich barwach.

Wakacje w Tunezji w kwietniu od 600 zł!

Tunezja w maju

Maj to piękna wiosna pozwalająca napawać się wspaniałymi widokami i imponującą przyrodą. Słupek rtęci sięga średnio 26 st. C, lecz na północy jest chłodniej. Osoby spędzające urlop w południowej części kraju, bliżej Sahary, mogą śmiało kąpać się w morzu. Turystów zaczyna powoli przybywać, ale nie ma jeszcze tłoku – to ostatnia przed sezonem okazja, żeby pozwiedzać w spokoju.

Wakacje w Tunezji w maju od 600 zł!

Tunezja w czerwcu

W czerwcu zaczyna się sezon turystyczny w Tunezji. Jeżeli zatem chcesz na ten miesiąc zaplanować wakacje, to zrób to ze stosownym wyprzedzeniem. Nie zapomnij też zabrać ze sobą kremów do opalania z wysokimi filtrami, bo przy ponad 30-stopniowych upałach o poparzenia słoneczne nietrudno.

Wakacje w Tunezji w czerwcu od 800 zł!

Tunezja w lipcu

Lipiec w Tunezji to pełnia lata. Jest bardzo gorąco i sucho. Taką aurę uwielbiają nade wszystko wielbiciele kąpieli morskich i słonecznych. Popularne kurorty takie jak m.in. Hammamet, Susa, Port El Kantaoui czy Monastir dosłownie pękają w szwach.

Wakacje w Tunezji w lipcu od 1000 zł!

Tunezja w sierpniu

W sierpniu w dalszym ciągu żar leje się z nieba. Miejsce na plaży trzeba sobie zająć wczesnym rankiem. Gdy komuś znudzi się wylegiwanie na plaży, może spróbować swych sił w sportach wodnych. W Tunezji są świetne warunki do uprawiania windsurfingu, kajakarstwa czy jazdy na nartach wodnych.

Wakacje w Tunezji w sierpniu od 1000 zł!

Tunezja we wrześniu

Wrzesień to kolejny upalny miesiąc w Tunezji. Ok. 30 st. C w ciągu dnia to standard, choć bywa, że jest cieplej. W każdym razie rozrywką godną uwagi jest nurkowanie cieszące się w Tunezji ogromnym zainteresowaniem. Polecane w tym celu są m.in. Tabarka, Roche Merou, Al-Kantawi etc.

Wakacje w Tunezji we wrześniu od 800 zł!

Tunezja w październiku

Październik to doskonała pora na wczasy w Tunezji. Średnia temperatura powietrza w ciągu dnia wynosi 25 st. C, a wody 23 st. C. Z racji tego, że upały odpuszczają, warto przygotować się na zwiedzanie wyjątkowych zakątków Tunezji takich jak np. Djerba, Mahdia, Matmata, Erriadh, Houmt Souk, oaza Ksar Ghilane czy stare wioski berberyjskie Szebika, Mides oraz Tamerza.

Wakacje w Tunezji w październiku od 600 zł!

Tunezja w listopadzie

W listopadzie nadal jest dość ciepło – ok. 20 st. C, ale porywiste wiatry i burze są niestety na porządku dziennym. Nie oznacza to wcale, że trzeba rezygnować z podróży do Tunezji. Pomimo tego, iż plażowanie nie jest wówczas najlepszą opcją, wolny czas można spędzać na poznawaniu lokalnej kultury i kuchni.

Tunezja w grudniu

W grudniu pogoda w Tunezji jest nieprzewidywalna – sprawia niemiłe niespodzianki w postaci długotrwałych opadów i silnego wiatru. W ciągu dnia niebo często jest zachmurzone. Podobnie jak i na początku roku, tak i teraz opłaca się wybrać na Saharę. Świetnym wariantem są też muzea.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments