Djerba – paszport czy dowód osobisty?

24 grudnia 2018
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3]

Djerba (Dżerba) jest wyspą zlokalizowaną na Morzu Śródziemnym – w całości należącą do Tunezji. Dokumentem podróży uprawniającym turystów do przekroczenia granicy, a także pobytu w Republice Tunezyjskiej jest aktualny paszport – ten musi być ważny jeszcze co najmniej trzy miesiące od daty planowanego opuszczenia Tunezji.

Uwaga! Dokument paszportowy nie powinien nosić śladów zniszczenia – wszelkie uszkodzenia mechaniczne, zamazane dane osobowe lub niewyraźne pieczęcie mogą przyczynić się do wszczęcia uciążliwej procedury wyjaśniającej, a w skrajnych przypadkach – nawet do cofnięcia z granicy.

Wiza do Tunezji

Obywatele polscy zamierzający podróżować po Republice Tunezyjskiej są zwolnieni z obowiązku wizowego. Na terenie państwa mogą przebywać bez wiz do 90. dni.

Obowiązek meldunkowy – czy istnieje?

Turyści z Polski są objęci obowiązkiem meldunkowym. W przypadku zakwaterowania w hotelu, ośrodku wypoczynkowym lub ośrodku turystycznym, meldunek jest dokonywany automatycznie. W innych sytuacjach (np. spotkanie rodzinne) obowiązek meldunkowy ciąży na osobie zapraszającej.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments