Aghir

10 marca 2019
Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3.7]

Aghir to jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych, położona na południowo-wschodnim krańcu Djerby. Godna polecenia szczególnie ze względu na wyjątkowo piękne i czyste plaże oraz bardzo dobrą komunikację z pozostałymi atrakcjami tej tunezyjskiej wyspy. Aghir i jego okolice to wyśmienite miejsce do uprawiania sportów wodnych, beztroskiego plażowania oraz wypoczynku na łonie natury. Zadowoleni z pobytu tutaj będą amatorzy golfa i sportów rakietowych, gdyż w najbliższej okolicy znajduje się światowej klasy Djerba Golf Club oraz prestiżowe, świetnie przygotowane korty tenisowe.

Atrakcje Aghiru

Turyści szczególnie chwalą sobie wszelkie aktywności na plaży. Nadmorskie tereny są świetnie zagospodarowane, obfitują w liczne kluby, kawiarnie, boiska do siatkówki plażowej oraz plażowego footballu. Ciekawym miejscem jest też park rozrywki Djerba Explore Park poświęcony kulturze islamskiej. Oprócz stałych ekspozycji można tam także zobaczyć prawdziwą farmę krokodyli! Warto również wybrać się do oddalonego o ok. 7 km Ras el Kastil, średniowiecznych ruin fortyfikacji malowniczo położonych na pobliskim półwyspie. Koniecznie trzeba także udać się na jeden z targów lokalnych specjałów, które znajdują się w większych miastach na wyspie. Na uwagę zasługują nie tylko przysmaki tunezyjskiej kuchni, ale także wyroby tutejszych rzemieślników, które będą najlepszą pamiątką z wakacji na Djerbie.

Ceny w kurorcie

Pomimo tego, że Aghir jest miejscowością typowo nastawioną na turystykę, nawet w szczycie sezonu turystycznego, który przypada tu na letnie miesiące ceny nie są dla Polaków tak wysokie, jak w krajach strefy euro. Średnio koszt obiadu dla osoby dorosłej oscyluje w granicach 20 TND ( 25 zł), napoju ok. 6 TND (8 zł), a np. wypożyczenie samochodu 100 TND (125 zł).

Informacje praktyczne

Walutą obowiązującą w Tunezji jest dinar tunezyjski. Do Aghiru najlepiej będzie zabrać euro lub dolary i na miejscu wymienić je na miejscowe pieniądze.

Djerba znajduje się poza Unią Europejską. By na niej wypoczywać konieczne będzie posiadanie paszportu.

-Pomimo, że w Tunezji pogoda jest wyśmienita, a temperatury zarówno w części kontynentalnej, jak i na wyspach rzadko spadają poniżej 30 stopni to jednak jest to kraj muzułmański i obowiązują dość restrykcyjne zasady ubioru, szczególnie w okolicach zabytków, atrakcji turystycznych, a już na pewno tamtejszych świątyń nie wolno pokazać się z odkrytymi ramionami czy w krótkich spodenkach. Warto zatem zabrać ze sobą lekkie, ale okrywające całe ciało ubrania.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments