Midoun

10 marca 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Midoun do drugie pod względem wielkości miasto na Djerbie położone u jego północnych wybrzeży. Ta bardzo kolorowa miejscowość nastawiona jest głównie na europejskich turystów, a przyciąga ich do siebie setkami sklepików i straganów oraz głównym, słynnym targiem w Midoun. W mieście zobaczyć można także całe połacie drzew oliwnych oraz natrafić na niedziałające już poziemne tłocznie oliwek.

Atrakcje turystyczne Midoun

Z pewnością przede wszystkim należy odwiedzić targowisko, na którym chyba najwięcej turystów przyciągają stragany z aromatycznymi, kolorowymi przyprawami. Większość z nich ma pikantny smak, więc mimo możliwości degustacji, trzeba bardzo uważać, by nie cierpieć przez resztę dnia.
Godna uwagi jest także stara medina – wyjątkowo urokliwa część miasta z popularnym placem i licznymi sklepikami.
Jeśli przebywamy na Djerbie dłużej warto zaplanować wycieczkę do Midoun na czwartek. W tym dniu bowiem można uczestniczyć w Fantazji – lokalnym przedstawieniu, które ukazuje tradycyjne obrzędy berberyjskiego wesela.
Midoun położone jest nieopodal prawdziwego plażowego raju: Playa Sidi Mahrez oraz Playa Aghir. Warto spędzić tu nawet kilka dni na słodkim lenistwie lub aktywnie uprawiając sporty wodne, ale Midoun to także doskonała baza wypadowa na wycieczki do innych części wyspy. Warto na przykład udać się do oddalonego o kilkanaście kilometrów miasteczka Ar-Rijad, gdzie można zwiedzić najstarszą synagogę w tej części Afryki – Al Ghariba. Niedaleko od niej zaś znajduje się efektowny skansen Djerbahood. To miejsce szczególnie przyciąga artystów oraz turystów nastawionych na poznanie regionalnej sztuki. Zobaczyć tu można mocno zniszczone zabudowania sprzed kilkuset lat zaaranżowane na nowoczesne poprzez genialnie wykonane, kolorowe murale. Na terenie Djerbahood można też spotkać oryginalne samochody, rodem z kubańskich ulic.

Informacje praktyczne:

-Midoun jest idealnym miejscem wypoczynku dla osób młodych i spragnionych szaleństwa. Życie nocne jest tu bardzo intensywne, popularna jest muzyka na żywo, w mieście funkcjonuje także kasyno.
-Na targ najlepiej wybrać się w piątek – wszystkie stragany są wtedy otwarte, ceny są niższe no i można poznać prawdziwy klimat tunezyjskiego targowania.
-Kulinarną specjalnością tej części Djerby są dania z kaszą kus kus- są niedrogie i naprawdę pyszne. W Tunezji kus kus zwykle jest ostro przyprawiany i podawany z warzywami.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments