Tani internet w Turcji

11 lipca 2017
Click to rate this post!
[Total: 604 Average: 4.2]

Turcja w dalszym ciągu zaliczana jest do tych krajów, w których koszty połączeń telefonicznych i korzystania z internetu z polskich numerów telefonii komórkowej są strasznie wysokie. W zasadzie jedyne rozsądne rozwiązanie podczas wakacji w Turcji to blokada połączeń internetowych poprzez swoją sieć, co jest zazwyczaj standardowo ustawione. Czy w Turcji można tanio korzystać z internetu?

Darmowy internet w tureckich hotelach

Od lat standardem w tureckich hotelach jest darmowa dostępność internetu, ale jakość pozostawia tutaj wiele do życzenia. Np. w Stella Beach internet mieliśmy do dyspozycji przy recepcji. Przez 6 z 7 dni nie działał. W Palm Wings Didim internet był dostępny na terenie całego kompleksu. Zazwyczaj rozłączało… po zobaczeniu jednej strony, a na połączenie trzeba było czekać i czekać. Zatem jeśli faktycznie potrzebujecie dostępu do sieci, to takie rozwiązanie nie jest najlepsze, chociaż wiele zależy od hotelu.

Telefon dzięki tureckiej karcie SIM

Ogólnie w Turcji każda karta SIM podlega rejestracji, a formalności są kosztowne i czasochłonne. W praktyce jednak nasi turyści pokazują, że wygląda to inaczej. Musicie kupić kartę Turkcell. Koszt karty to 68 LT + 28 za 2 GB internetu. Nikt raczej nie będzie od Was niczego wymagał:

Inny turysta wskazuje na pewne ryzyko związane z kupnem karty bez rejestracji, jednak sam nigdy jej nie kupował:

Tani internet w Turcji – korzystać?

Osobiście jeszcze nie miałem okazji – decydujcie samodzielnie. Ryzyko jest minimalne, ale jakieś istnieje. Na grupach związanych z Turcją nie czytałem jeszcze relacji osoby, która miałaby z tego tytułu jakieś problemy. Ogólnie ceny w Turcji są niskie i dzięki temu koszt korzystania z internetu również pozostaje niewielki – przy lokalnej karcie.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments