Zima w Turcji

25 września 2018
Click to rate this post!
[Total: 23 Average: 4.7]

Na wstępie należy zaznaczyć, że zima w Turcji jest bardzo przyjemna, przypominająca polską jesień. Niestety, może zdarzyć się również tak, że trafimy na deszczową, kapryśną aurę. Warto jednak zauważyć, że podstawową zaletą zimowego wyjazdu do „Kraju Czterech Mórz” jest to, że można trafić na prawdziwe cenowe „perełki” – noclegi, wyżywienie, a także lokalne souveniry są wówczas dużo bardziej atrakcyjne cenowo. W tym artykule podpowiemy Państwu, jakich warunków atmosferycznych będzie można spodziewać się w Turcji – a dokładniej w popularnej Alanyi, a także w jakich miesiącach zimowych panują tam najwyższe temperatury.

Hotele z podgrzewanymi basenami w Turcji

Każdy dobry hotel w Turcji gwarantuje możliwość korzystania z krytego podgrzewanego basenu (krytych podgrzewanych basenów). Baseny zewnętrzne są zazwyczaj zamknięte. Warto pamiętać także o tym, aby przed wybraniem konkretnej oferty biura podróży, sprawdzić, czy w hotelu (hotelach) są czynne baseny – szczegóły znajdziemy w opisach. Jaki hotel zimą w Turcji? Możliwości jest wiele. Sprawdźmy zatem, które obiekty w okolicach Alanyi zasługują na szczególną uwagę:

– Delphin Deluxe Resort – hotel zlokalizowany 30 kilometrów od Alanyi.
– Hotel Long Beach Resort And Spa Deluxe Alanya.
– Haydarpasha Palace Alanya.

Baseny są zazwyczaj podgrzewane w miesiącach zimowych – od grudnia do marca.

Gdzie najcieplej zimą w Turcji?

Najcieplejszym regionem Turcji jest tzw. Riwiera Turecka – Alanya oraz jej najbliższe okolice. Warto jednak pamiętać, że zima w tej części świata należy do stosunkowo kapryśnych – często występuje tam deszcz.

Jaki kurort zimą w Turcji?

Alanya jest jednym z najchętniej odwiedzanych kurortów w Turcji – leży nad Morzem Śródziemnym, na terenach starożytnej Pamfilii. Jak zostało już wcześniej napisane, Alanya – a tym samym cała Riwiera Turecka, należą do najcieplejszych miejsc w Turcji. Osoby chcące wypocząć w „Kraju Czterech Mórz” – w otoczeniu luksusowych hoteli, a także uśmiechniętych ludzi, powinny zatem zdecydować się na ten region kraju.

Grudzień w Alanyi

W grudniu należy spodziewać się lekkiego ochłodzenia – warto jednak zauważyć, że 15 stopni Celsjusza o tej porze to dosyć dużo. Przez większość miesiąca słupki termometrów wskazywały naście stopni Celsjusza. Oczywiście nie są to warunki do plażowania czy spędzania czasu nad basenem. Na kąpiele również nie ma co liczyć.

Styczeń w Alanyi

W styczniu temperatury w Turcji (a dokładniej w Alanyi) oscylowały w granicach 10. – 14. stopni Celsjusza. Najcieplej było w drugiej połowie miesiąca. Dodajmy, że Alanya to jedna z najcieplejszych miejscowości w kraju.

Luty w Alanyi

Luty w Turcji charakteryzuje się stosunkowo wysokimi – jak na tę porę roku, temperaturami powietrza. Rozkład temperatury był podobny, jak w styczniu. Pogodowe screeny pochodzą z serwisu ekologia.pl.

Jaki kurort wybrać na zimę w Turcji?

Miłośnicy zimowego zwiedzania powinni zdecydować się na Riwierę Turecką. Warto zauważyć, że zwiedzanie Alanyi w zimie nie różni się znacząco od zwiedzania latem – jedynym utrudnieniem może być chłodniejsza aura po zmroku. W celu ułatwienia sobie zwiedzania, warto skorzystać z samochodu.

Czas na chwilę ruchu

Zima w Alanyi będzie doskonałym momentem na uprawianie rozmaitych sportów. Bieganie, jazda na rowerze, ćwiczenia na świeżym powietrzu (siłownia pod gołym niebem) – te, a także inne atrakcje sportowe, czekają na Państwa w tureckim kurorcie.

Kąpiele w morzu zimą w Turcji

Woda zimą w Turcji (a dokładniej w Alanyi) oscyluje w granicach 20. stopni Celsjusza – jest ciepła, jednakże może stanowić problem dla miłośników egzotycznych, gorących mórz. Osoby, które jednak nie boją się wyzwań, mogą korzystać z największego basenu w Alanyi, mianowicie z basenu Morza Śródziemnego.

Czy lecieć zimą do Turcji?

To kwestia indywidualna. Osoby, które nie lubią „morderczych” upałów, a także natłoku turystów, z pewnością będą zadowolone z zimowego wypoczynku w Alanyi. Na pewno nie ma co się jednak nastawiać na leżakowanie i kąpiele w morzu. Koniecznie należy wybierać hotele, które mają wiele atrakcji pod dachem.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments