Ile trwa lot do Turcji

7 września 2022
Click to rate this post!
[Total: 456 Average: 4.4]

Turcja od lat stanowi jedną z ulubionych destynacji wakacyjnych Polaków. Malownicze plaże, urzekające zatoczki, pyszne jedzenie czy wielowiekowe zabytki każdego roku przyciągają tysiące turystów oraz miłośników orientalnego klimatu. Dobrą informacją jest również fakt, że od 19. kwietnia 2022 roku obywatele polscy mogą podróżować do Republiki Turcji na podstawie ważnego dowodu osobistego.

Lubicie atmosferę tureckich bazarów? Chcecie na własnej skórze poczuć dotyk jednego z czterech mórz? Koniecznie zostańcie z nami. Sprawdzicie tu, ile trwa lot na kontynent azjatycki oraz zobaczycie, skąd startują samoloty.

Na początek – linie lotnicze, z którymi można polecieć do Turcji

– Turkish Airlines.

– Polskie Linie Lotnicze „LOT”.

– Corendon Airlines.

Turcja – jak długo trzeba będzie lecieć do „Kraju Czterech Mórz”?

Do Turcji można dostać się z kilku polskich miast. Najchętniej wybieranym lotniskiem jest oczywiście Lotnisko Chopina w Warszawie, jednak turyści decydują się również na loty z Krakowa, Gdańska, Wrocławia, Poznania, Łodzi, Bydgoszczy, Szczecina, Katowic, Lublina oraz Rzeszowa. Jak zdążyliście zauważyć, wybór jest naprawdę duży.

Sprawdź również: Turcja – waluta.

Jak długo leci się do Turcji?

Podróż do tureckich kurortów nie powinna przysporzyć Wam większych problemów. Lot zazwyczaj nie trwa dłużej niż 3 lub 4 godziny. Mając w planach wyprawę do innego kraju, warto jednak pamiętać, że po drodze mogą wystąpić rozmaite trudności związane z pogodą, wiatrem oraz zjawiskami atmosferycznymi. Kolejną ważną kwestią jest również fakt, że podróż z przesiadką może wydłużyć lot nawet o kilka godzin.

Zobacz: co kupić w Turcji?

Na koniec – lotniska w Turcji, na które przylatują turyści z Polski

– Port Lotniczy Stambuł.

– Port Lotniczy Izmir.

– Port Lotniczy Antalya – jeden z największych portów lotniczych w Turcji.

– Port Lotniczy Bodrum-Milas.

– Port Lotniczy Dalaman.

Oczywiście dla nikogo nie będzie zaskoczeniem fakt, że najpopularniejszymi tureckimi lotniskami są te w Stambule oraz mieście Antalya.

Sprawdź również: ceny w Turcji.

 

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments