Zemsta sułtana

2 października 2016
Click to rate this post!
[Total: 295 Average: 4.3]

Dla jednych zwyczajna plotka, a dla innych poważny problem niszczący wakacje. Kim jest ten groźny sułtan, co nam może zrobić i czy jesteśmy w stanie mu się przeciwstawić? A może to bajka dla turystów? W tekście umieściliśmy  wypowiedzi osób, które należą do grupy FB – Turcja Wakacje. To chyba najcenniejsze rady! Z zemstą faraona do czynienia mogliście mieć w Egipcie. Sam byłem tam dwukrotnie i raczej te wypady kończyły się dla mnie średnio pozytywnie – pomimo tego, że hotele miały bardzo wysoki standard, to jednak czułem się źle. Doskwierały bóle brzucha, pojawiła się konieczność bardzo częstego chodzenia do toalety, a tym samym całkowicie odeszła ochota na jedzenie, które było tam bardzo smaczne. Czy to była zemsta?

screenshot025

Najprościej – w Turcji czy w Egipcie nasz układ pokarmowy może być znacznie mniej odporny na groźne bakterie, chodzi o odmienną florę bakteryjną.

screenshot018

Podstawowe rady, które należy brać pod uwagę podczas wakacji w wymienionych krajach to:

  • Unikajmy picia wody z kranu. Nawet zęby warto myć wodą butelkowaną.
  • Nie pijmy drinków czy napojów z lodem.
  • Nawet jedząc w restauracji, nie pijcie wody, jeśli butelka została przyniesiona Wam otwarta. Poproście o zamkniętą.

screenshot024

  • Owoce i warzywa przed zjedzeniem również warto umyć wodą butelkowaną.
  • Jeśli mamy taką możliwość, to lepiej pić kolorowe napoje butelkowane, niż te nalewane w hotelach z dystrybutorów.
  • Najlepiej unikać potraw podawanych w stanie surowym – grillowane czy pieczone jedzenie będzie znacznie lepszym wyborem.

screenshot016

A co na to wszystko turyści? Doświadczenia są bardzo różne. Mam na swoim koncie 3 hotele w Turcji – Stella Beach, Club Serena Beach i Palm Wings Beach Resort. Tylko po pierwszym miałem problemy, ale w trakcie pobytu nic się nie działo – dopadło mnie dopiero po powrocie i trzymało przez 2 dni. Przy pierwszych dwóch wyjazdach nie zwracałem uwagi na nic, ale za trzecim razem już patrzyłem na to inaczej, szczególnie, że to był wyjazd z dwójką małych dzieci.

screenshot021Nasze kroki to:

  • Woda butelkowana – nie użyliśmy wody z kranu, pojawiała się wyłącznie przy kąpieli.
  • Płukanie zębów również wodą butelkowaną.
  • Dzieci przez 7 dni przed i w trakcie pobytu miały podawane codziennie probiotyki.
  • Unikaliśmy drinków i napojów z lodem, chociaż kilka razy się on pojawił.

screenshot023

I jak się skończyło? Wszyscy wróciliśmy cali i zdrowi… Tylko czy nasze kroki miały znaczenie? Trudno powiedzieć, bo nasi towarzysze nie trzymali się żadnych zasad i zupełnie nic im nie dolegało. Być może to w dużej mierze zależy od standardów w hotelach?

screenshot022

Wielu turystów twierdzi, że zemsta sułtana, to po prostu efekt przejedzenia przy okazji all inclusive. Pamiętajmy również, że każdy organizm jest inny, ale uważam, że dla spokojnych wakacji warto zwrócić uwagę chociaż na podstawowe metody zapobiegania problemowi.

  screenshot019

screenshot017

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments