Spille

18 kwietnia 2018
Click to rate this post!
[Total: 34 Average: 3.9]

Gdzie wybrać się na rodzinne wakacje? Takie pytanie każdego roku zadaje sobie mnóstwo osób. Dokonać wyboru wcale nie jest łatwo – zwłaszcza że obecnie możliwości są naprawdę spore. Warto postawić na mniej znane, ale bardzo interesujące kierunki – tych wciąż nie brakuje, pomimo iż turystyka na całym świecie rozwija się w dynamicznym tempie. Za doskonały przykład niech posłuży tu Albania.

W Albanii sporo jest miejsc, gdzie można za rozsądne pieniądze przyjemnie spędzić czas. Takim właśnie miejscem jest Spille – wioska w zachodniej Albanii wchodząca w skład Riwiery Albańskiej, oddalona o ok. 40 km od Durres i ok. 70 km od lotniska w Tiranie (lot do Albanii w te strony trwa średnio 4-6 godzin, ale czas podróży może być znacznie dłuższy – w zależności m.in. od tego, ile trzeba czekać na przesiadkowy samolot).

Ceny w Spille

Jeśli chodzi o ceny, Albania jest przyjazna dla kieszeni – jest tu taniej niż w Polsce. Dużo mniej zapłacimy m.in. za ryby czy owoce morza – przyrządzonych z nich dań trzeba koniecznie spróbować podczas pobytu w Spille. W Albanii walutą jest lek (100 ALL to ok. 3,23 zł – stan na dzień 18. 04. 2018) – z jej nabyciem w Polsce możemy mieć problem, dlatego na wymianę weźmy ze sobą odpowiednią ilość euro. Uważajmy na kantory – w niektórych prowizje od transakcji są bardzo wysokie.

Zabytki w Spille

Czy jest coś, co warto zobaczyć w Spille? W Albanii temperatury latem są wysokie, więc jeśli wybieramy się do Spille w sezonie trwającym od maja do października, będziemy napawać wzrok wspaniałymi widokami. Jest tu cicho i spokojnie, w otoczeniu okazałych lasów sosnowych. Gdzie zatem coś zwiedzić, co jest ciekawego w okolicy? Osobom spragnionym zabytków poleca się wycieczki do Tirany i Durres. A kiedy lecieć do Albanii, gdy ktoś nastawia się głównie na zwiedzanie? Kwiecień, maj i wrzesień to najlepsze miesiące.

Plaże w Spille

Plaża w Spille nie odbiega wyglądem od wielu albańskich plaż. Piaszczysta, z łagodnym zejściem do morza, zadbana. Idealna dla rodzin z dziećmi. W hotelach są wypożyczalnie leżaków i parasoli.

Spille – informacje dla podróżnych

O tym warto pamiętać, decydując się na wyjazd do Spille:

– w Albanii internet działa dobrze – kartę SIM u wybranego operatora zakupimy bez problemu,

– na okoliczność wyjazdu do Albanii nie potrzebujemy wizy,

– chcąc jak najszybciej dojechać do Albanii, wybierzmy odpowiedni środek transportu – samolot lub samochód są najodpowiedniejsze.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments