Borsh

20 kwietnia 2018
Click to rate this post!
[Total: 42 Average: 4]

Albania to kraj na Bałkanach godny uwagi z wielu względów. Położenie w jednym w najpiękniejszych regionów Europy, wspaniała przyroda, ciekawe zabytki i fascynująca kultura – to wystarczające powody, aby uwzględnić Albanię w turystycznych planach. Pozostaje tylko kwestia wyboru kurortu. Jedną z propozycji jest Borsh.

Borsh to nieduża wioska na Wybrzeżu Jońskim, w okręgu Wlora – lot do Albanii w te strony trwa co najmniej kilka godzin (średnio od 4 do 6), samolot ląduje na lotnisku w Tiranie, skąd do Borsh kursują autobusy. Miejscowość uchodzi za jedno z najlepszych letnisk w południowej Albanii – na przestrzeni paru ostatnich lat rozwój turystyki nabrał tu tempa.

Ceny w Borsh

Czy podczas pobytu w Borsh czekają nas duże wydatki? To oczywiście zależy od tego, jak i na co zamierzamy spożytkować pieniądze, niemniej ceny w Albanii są niższe niż w Polsce. Lek to waluta Albanii – 100 ALL to ok. 3,23 zł (stan na dzień 20. 04. 2018). W Polsce możemy mieć kłopoty z jej nabyciem, dlatego na wymianę zabierzmy ze sobą odpowiednią ilość euro.

Zabytki w Borsh

Co warto zobaczyć w Borsh? Wizytówką tej wsi jest zamek często określany mianem Zamku Sopockiego. Pochodzi jeszcze z czasów starożytnych, aczkolwiek w przeciągu kolejnych stuleci był przebudowywany. Borsh  słynie także ze wspaniałych gajów oliwnych. A co jest ciekawego w okolicy? Dobrym pomysłem jest wycieczka do Wlory. Ponadto zwiedzić można m.in. miejscowości Himare i Lukova.

Plaże w Borsh

Plaża w Borsh to jedna z najpiękniejszych albańskich plaż. Nie bez powodu nazywana jest perłą południowej Albanii. Rozciąga się na długości ok. 5 km – pokrywa ją drobny, biały piasek idealnie kontrastujący z błękitem nieba i turkusowym kolorem wody, zejście do morza jest bardzo łagodne. Latem temperatury w Albanii zdecydowanie sprzyjają kąpielom morskim i słonecznym, dlatego też w sezonie na plaży w Borsh jest tłoczno.

Borsh – informacje dla podróżnych

Poniższe informacje przydadzą się osobom planującym urlop w Borsh:

internet w Albanii działa sprawnie – bez problemu kupimy kartę SIM do telefonu u któregoś z tutejszych operatorów,

– kwiecień, maj i wrzesień w Albanii to najlepsze miesiące na zwiedzanie,

– zastanawiając się nad tym, jak dojechać do Albanii w miarę szybko i wygodnie, poleca się brać pod rozwagę samolot lub własny samochód.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments