Golem

16 kwietnia 2018
Click to rate this post!
[Total: 208 Average: 3.9]

Albania to doskonała alternatywa dla modnych kierunków turystycznych, które w sezonie przeżywają prawdziwe oblężenie. To wciąż nie do końca odkryta perełka Bałkanów, gdzie można podziwiać wspaniałą przyrodę i oryginalne zabytki. Nie brakuje tu i ośrodków wczasowych zapewniających różnorodne atrakcje – wśród nich znajduje się Golem.

Golem to mała miejscowość w zachodniej Albanii leżąca w odległości ok. 13 km od Durres i ok. 40 km od Tirany. W Tiranie znajduje się międzynarodowe lotnisko – to, ile leci się do Albanii jest podyktowane rozmaitymi przesłankami, niemniej średni czas trwania rejsu wynosi 4-6 godzin. Trzeba przy tym brać poprawkę na to, że z Polski nie ma bezpośrednich lotów do Albanii.

Ceny w Golem

Dobra wiadomość dla osób wybierających się do Albanii. Ceny są tu niższe niż w Polsce, co widać w szczególności na przykładzie ryb czy owoców morza. Walutą Albanii jest lek (100 ALL to ok. 3,23 zł – stan na dzień 16. 04. 2018). Na wymianę najlepiej zabrać ze sobą euro, stosownej wymiany dokonamy w kantorach i bankach. Uważajmy tylko na kantory, które pobierają wysokie prowizje od tego typu transakcji.

Zabytki w Golem

Golem to typowe letnisko nastawione na gości szukających spokoju. Jeśli więc zastanawiamy się czy jest coś, co warto zobaczyć w Golem, nastawiajmy się na podziwianie krajobrazów, a nie zabytków. W tym celu musimy się udać się gdzie indziej. A zatem co jest ciekawego w okolicy? Z pewnością opłaca się zwiedzić nieodległe Durres i Tiranę.

Plaże w Golem

W Golem dominują szerokie, piaszczyste plaże. W większości przypadków są to plaże hotelowe – dla hotelowych gości leżaki i parasole zwykle są gratis. W Albanii temperatury latem są wysokie, co sprzyja zażywaniu kąpieli słonecznych i morskich.

Golem – informacje dla podróżnych

Wybierając się na urlop do Golem, warto mieć na względzie parę istotnych spraw. Jest kilka rozwiązań w zakresie podróży do Albanii – jak dojechać z Polski, gdy samolot nie wchodzi w rachubę? Najchętniej wybieranym wówczas środkiem transportu jest samochód, mniej popularny jest pociąg, gdyż brak bezpośrednich połączeń kolejowych pomiędzy Polską i Albanią.

Usługę, jaką jest bezprzewodowy internet, Albania ma rozwiniętą na dość wysokim poziomie. Bez problemu zaopatrzymy się w niezbędną kartę SIM do telefonu – podobnie jak w Polsce, istnieje obowiązek rejestracji kart SIM.

To, kiedy jechać do Albanii, zależy od indywidualnych preferencji oraz celu podróży. Wiosna i wczesna jesień to najlepsze pory na zwiedzanie, gdyż nie ma wtedy upałów. Jeżeli zaś ktoś preferuje wypoczynek, niech rezerwuje hotel na lato.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments