Tani internet w Albanii

27 września 2017
Click to rate this post!
[Total: 143 Average: 4.4]

Albania nie należy do Unii Europejskiej, zatem na jej obszarze, podobnie jak np. na Cyprze Północnym, obowiązuje roaming. Zatem połączenia wykonywane z tego kraju mogą być dosyć kosztowne. Oczywiście rozwiązaniem pozostaje albańska karta sim, którą możemy kupić, będąc na wakacjach.Ogólnie ceny w Albanii są na polską kieszeń bardzo atrakcyjne. Jeśli będziecie znajdować się na południe od LLogary, to możecie się połączyć z grecką siecią i wtedy płacicie jak za połączenie w Polsce. Nie interesują Was jednak ceny w Grecji, tylko ceny u Waszego operatora.

Konieczność rejestracji karty SIM w Albanii

W Albanii, podobnie jak w Polsce istnieje obowiązek rejestracji karty SIM. Zatem, żeby kupić kartę, musicie po nią wybrać się z dowodem osobistym, albo paszportem. Wypełniacie prosty formularz i po wszystkim. Rejestracja karta nie jest związana z żadnymi kosztami. Wielu turystów twierdzi, że karty SIM kupowało bez rejestracji np. w kafejkach internetowych. Dobrze jeśli sprzedawca pomoże wam ustawić odpowiednią częstotliwość, żeby wszystko działało. Uwaga: część turystów zgłasza problem, że albańskie karty SIM nie chcą działać na ich smartfonach – szczególnie tych nowoczesnych.

Jaki operator internetu w Albanii?

Do wyboru macie kilku operatorów. Np. Vodafone, ALBtelecom czy Eagle. U kogo będzie najtaniej? To zależy od aktualnych promocji, ale ogólnie pakiety będą zbliżone pod względem ilości danych do wykorzystania.

Ceny internetu w Albanii

T-mobile – karta + 3,5 GB transferu – 1000 ALL

ALBtelecom – 6 GB transferu za 200 ALL

Oczywiście – oferty operatorów nieustannie się zmieniają. Ogólnie jakość działania sieci jest bardzo wysoka i dostęp do internetu uzyskacie w zasadzie wszędzie, gdzie  znajdziecie się na terenie kraju.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments