Kiedy jechać do Albanii?

21 kwietnia 2017
Click to rate this post!
[Total: 98 Average: 4.1]

Albania to piękny kraj leżący na Bałkanach. Ten region Europy ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji, dlatego też decyzja o spędzeniu urlopu w tych stronach to strzał w dziesiątkę. Dla osób wybierających się do Albanii jedną z najważniejszych kwestii jest wybór odpowiedniego terminu – ten zaś podyktowany jest licznymi przesłankami, m.in. charakterem wyjazdu oraz indywidualnymi preferencjami uczestników.

Albania w styczniu

Styczeń to jeden z najchłodniejszych miesięcy w Albanii. Średnia temperatura dzienna wynosi 12 st. C, noce również do ciepłych nie należą, zaś temperatura wody morskiej skutecznie zniechęca do kąpieli. Niemniej jest tu wtedy i tak cieplej niż o tej porze w Polsce, jeśli więc ktoś chce uciec przed mrozami i opadami śniegu, spędzenie zimy w Albanii nie jest najgorszym pomysłem.

Albania w lutym

W lutym panują w Albanii podobne warunki pogodowe jak w styczniu. Miłośnicy sportów zimowych mogą potraktować Albanię jako znakomitą bazę wypadową do Kosowa czy Macedonii. Problemem może być transport, ponieważ w tym okresie biura podróży raczej nie organizują wycieczek do Albanii.

Albania w marcu

Marzec w Albanii to kapryśny miesiąc. Co prawda temperatury zaczynają rosnąć, ale aura zaskakuje niespodziewanymi opadami deszczu czy śniegu. Jeżeli jednak komuś to nie przeszkadza, może nastawić się na zwiedzanie.

Albania w kwietniu

Kwiecień  jest miesiącem, gdy pogoda w Albanii zaczyna się robić piękna. Przyroda na dobre budzi się do życia, w związku z czym krajobrazy zachwycają wspaniałą, nasyconą zielenią i innymi barwami nieodmiennie kojarzącymi się z wiosną. W popularnych kurortach powoli zaczyna się ruch, przy czym można liczyć na zarezerwowanie hotelu w bardzo atrakcyjnej cenie.

Wakacje w Albanii w kwietniu od 600 zł! Sprawdź!

Albania w maju

Maj jest typowo wiosennym miesiącem w Albanii. W ciągu dnia słupek rtęci pokazuje powyżej 20 st. C, co bardziej odważne osoby mogą spróbować kąpieli w morzu. Maj to wymarzona pora na zwiedzanie. Spośród najbardziej interesujących atrakcji turystycznych Albanii wymienia się m.in. Jezioro Szkoderskie, Twierdzę Rozafa, Muzeum Skenderbega, orientalny bazar w Kruji, Oricum, Apollonię, Ksamil, Shengjin, Lezhę, Park Narodowy Butrint czy antyczne miasto Butrint.

Wakacje w Albanii w maju od 600 zł! Sprawdź!

Albania w czerwcu

Czerwiec to początek sezonu. Do Albanii zaczynają napływać z różnych stron turyści spragnieni słońca i wyjątkowych widoków. Biura podróży mają dużo ciekawych propozycji – łącznie z last minute.

Wakacje w Albanii w czerwcu od 800 zł! Sprawdź!

Albania w lipcu

Lipiec to upalny miesiąc. Średnia temperatura w ciągu dnia wynosi wtedy 29 st. C, ale w praktyce zwykle przekracza 30 st. C – zdarzają się dno, gdy dochodzi nawet do 40 st. C. Trzeba nastawić się na to, że rosną nie tylko temperatury, ale i ceny. W najpopularniejszych regionach turystycznych jakimi są Region Szkodry, Wybrzeże Adriatyku oraz Wybrzeże Jońskie panuje tłok.

Wakacje w Albanii w lipcu od 1000 zł! Sprawdź!

Albania w sierpniu

Sierpień w Albanii niewiele się różni do lipca. Nadal jest gorąco, turystów nie ubywa, a miejsce na plaży trzeba sobie zająć we wczesnych godzinach porannych. Wielbiciele morskich i słonecznych kąpieli są zachwyceni – podobnie jak miłośnicy sportów wodnych, do uprawiania których panują w Albanii znakomite warunki.

Wakacje w Albanii w sierpniu od 1000 zł! Sprawdź!

Albania we wrześniu

Wrzesień – jeśli chodzi o temperatury – przypomina czerwiec, aczkolwiek czuć już w powietrzu zbliżającą się jesień. To świetny czas na zwiedzanie, wycieczki objazdowe czy wędrówki po górach. Woda w morzu jest w dalszym ciągu na tyle ciepła, że bez obaw można się kąpać.

Wakacje w Albanii we wrześniu od 800 zł! Sprawdź!

Albania w październiku

Październik w Albanii to bardzo przyjemny czas – w szczególności dla fanów turystyki pieszej i rowerowej. Jest ciepło, ale nie upalnie, lokalne wioski zachwycają gamą jesiennych barw. Ceny w kurortach spadają, przeludnia się i jest spokojnie.

Wakacje w Albanii w październiku od 600 zł! Sprawdź!

Albania w listopadzie

W listopadzie robi się chłodno. Z pogodą bywa różnie, tak jak i z dostępem do rozmaitych atrakcji. Albania odpoczywa po bardzo intensywnym sezonie turystycznym i nabiera sił na kolejny.

Albania w grudniu

W grudniu zaczyna się zima w Albanii. Słupek na termometrze oscyluje przeciętnie w granicach 14 st. C. Warunki na drogach są dość trudne, więc i z dojazdem może być kłopot. Z uwagi na brak turystów sporo hoteli zamyka swe podwoje.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments