Macedonia – paszport czy dowód osobisty?

29 lipca 2018
Click to rate this post!
[Total: 35 Average: 4.3]

„Bałkany w Pigułce” – bo tak często mówi się o Republice Macedonii, stanowią wyjątkową mieszankę pięknych krajobrazów, wyszukanej kuchni oraz wina. Ciekawostką może być fakt, że alkohol na terytorium Macedonii można kupić tylko do godziny dziewiętnastej.

Wiemy już, do której godziny można zaopatrzyć się w ulubione trunki, a czy sprawdziliśmy także termin ważności naszych dokumentów? Zróbmy to zanim będzie za późno…

Paszport czy dowód osobisty?

Na samym początku należy wspomnieć, że obywatele Polski od 2008 roku mają możliwość przekraczania granicy macedońskiej na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Nie ma natomiast konieczności ubiegania się o wizę, a także posiadania pisemnego zezwolenia na przekroczenie granicy.

Zobacz również:

Paszport – nieoceniona pomoc w wielu sytuacjach

Osoby decydujące się na zabranie jednego dokumentu potwierdzającego tożsamość – dowodu osobistego, muszą liczyć się z wieloma przeszkodami. Brak ważnego paszportu może bowiem utrudniać im załatwienie niektórych (wydawałoby się) prozaicznych spraw, takich jak: wypożyczenie samochodu, zameldowanie w hotelu lub korzystanie z usług bankowych.

Do 90. dni

Na terytorium Republiki Macedonii można przebywać do 90. dni (trzy miesiące). Ważną informacją jest również fakt, że kierowcy są zobowiązani do wykupienia tzw. zielonej karty.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments