Kiedy jechać do Macedonii?

16 sierpnia 2017
Click to rate this post!
[Total: 85 Average: 4.3]

Wybór terminu pobytu w Macedonii jest uzależniony od indywidualnych upodobań i oczekiwań. Warto w tym momencie przypomnieć, iż lata w tym kraju są gorące – to ważna informacja dla osób, które nie przepadają za upałami bądź nie najlepiej je znoszą.

Macedonia w styczniu

Styczeń to jeden z najchłodniejszych miesięcy w Macedonii. W ciągu dnia przeciętna temperatura wynosi ok. 4 st. C, w nocy zaś spada poniżej 0 st. C, przy czym im dalej na północ, tym chłodniej. W walizce nie może zabraknąć ciepłej odzieży i parasola. Bywa mgliście, styczniowa aura często też raczy opadami deszczu bądź śniegu. To dobry czas na wyjazd do znajomych czy rodziny – Boże Narodzenie jest bowiem obchodzone w Macedonii w styczniu.

Macedonia w lutym

Luty niewiele różni się od stycznia. Mgliste dni, nie za wiele słońca, sporo opadów deszczu i śniegu, zdarzają się także burze z piorunami. Czy jest to dobry miesiąc na wyjazd do Macedonii? Aura raczej nie sprzyja zwiedzaniu, lecz miłośnicy białego szaleństwa będą usatysfakcjonowani. Ośrodki narciarskie takie jak np. Popova Szapka czy Kozuf czekają na gości.

Przeczytaj również:

Macedonia w marcu

W marcu zaczyna się ocieplać, przybywa dni słonecznych, a ubywa deszczowych. Średnia temperatura w ciągu dnia oscyluje w granicach 16 st. C – jednakże z uwagi na to, że Macedonia leży w strefie klimatu podzwrotnikowego, jest tu o wiele przyjemniej niż w Polsce, gdzie marzec kojarzy się głównie z nieprzyjemną pluchą.

Macedonia w kwietniu

Kwiecień przynosi wyraźną poprawę pogody. Słupek rtęci szybuje już powyżej 20 st. C, lecz jeszcze nie jest upalnie. Jeśli zatem ktoś nie lubuje się w wysokich temperaturach, może właśnie teraz wybrać się do Macedonii. To dobry miesiąc na zwiedzanie, a atrakcji w tym pięknym kraju na Bałkanach nie brakuje.

Wakacje w Macedonii w kwietniu od 600 zł! Sprawdź!

Macedonia w maju

Maj to wiosna pełną parą. Wiele osób decyduje się na wyjazd w tym okresie, choć trzeba brać poprawkę na to, że w maju powoli zaczyna się sezon turystyczny w Macedonii. To idealny czas na zwiedzanie. Skopje, Ochryda, Park Narodowy Galiczica, Park Narodowy Mamrowo, Stobi – to tylko niektóre propozycje miejsc, które warto zobaczyć. Sporo jest też okazałych, starych klasztorów.

Wakacje w Macedonii w maju od 600 zł! Sprawdź!

Macedonia w czerwcu

W czerwcu słońce zaczyna już mocniej przygrzewać, ale dzienne temperatury nie przekraczają 30 st. C. Gdzie wówczas się udać? Opcji do wyboru jest naprawdę mnóstwo. Może Skopje i okolice? Stolica Macedonii jest wielokulturowym miastem – każdy tu znajdzie coś dla siebie. W odległości ok. 16 km od Skopje znajduje się jezioro Matka, nieopodal którego podziwiać można m.in. liczne kościółki i monastyry oraz jaskinię Velo.

Wakacje w Macedonii w czerwcu od 600 zł! Sprawdź!

Macedonia w lipcu

Lipiec w Macedonii jest upalny i suchy. Deszczowe dni zdarzają się sporadycznie. Jeżeli ktoś chce przyjemnie spędzić czas i jednocześnie cieszyć się urokami macedońskiego lata, powinien wybrać się w góry. Jednym z najstarszych pasm górskich jest Belasica, gdzie podziwiać można nie tylko bujną roślinność, ale też i słynne wodospady, Smolarski i Koleszyński.

Wakacje w Macedonii w lipcu od 800 zł! Sprawdź!

Macedonia w sierpniu

Sierpień to ciąg dalszy gorącego lata. Szukasz nieco ochłody? Wybierz się do Ochrydy. Miejscowość ta wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO – wraz z Jeziorem Ochrydzkim, w którym można zażywać kąpieli. Woda jest krystalicznie czysta.

Wakacje w Macedonii w sierpniu od 800 zł! Sprawdź!

Macedonia we wrześniu

Wrzesień w Macedonii jest bardzo przyjemny. Przeciętna temperatura w ciągu dnia wynosi 25 st. C. To świetna pora nie tylko na zwiedzanie miast, ale i na wędrówki górskie czy szlakami wiodącymi przez parki narodowe.

Wakacje w Macedonii we wrześniu od 600 zł! Sprawdź!

Macedonia w październiku

Październik to znakomita okazja, żeby podziwiać piękną, macedońską jesień, a przy okazji również spróbować specjałów tutejszej kuchni. Wciąż jest ciepło, lecz temperatury nie są uciążliwe. Sprzyjają zwiedzaniu, spacerom oraz górskim wędrówkom i wspinaczce.

Wakacje w Macedonii w październiku od 600 zł! Sprawdź!

Macedonia w listopadzie

Listopad to chłodna jesień, niemniej nie tak brzydka jak w Polsce. Popularne kurorty szykują się na przyjęcie amatorów narciarstwa i innych sportów zimowych, aczkolwiek miejsce lepiej zarezerwować sobie z wyprzedzeniem.

Macedonia w grudniu

Grudzień na południu i w środku kraju nie jest tak mroźny jak na północy. Niskie temperatury i opady śniegu to dla wielbicieli zimowych dyscyplin gwarancja dobrej zabawy i sprzyjających warunków na stokach.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments