Ile trwa lot do Macedonii?

28 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 49 Average: 4.2]

Macedonia – oficjalnie Republika Macedonii – to państwo leżące na Półwyspie Bałkańskim. Stolicą jest Skopje. Macedonia nie jest póki co tak popularnym kierunkiem na Bałkanach jak chociażby Chorwacja czy Grecja, ale to się powoli zmienia. Macedonia to bowiem niezwykle interesujący kraj, który zachwyci każdego, kto szuka ciekawych miejsc na świecie.

Macedonia jako samodzielne państwo powstała po rozpadzie  Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Jugosławii w 1992 r. Przyjeżdżający tu turyści najchętniej odwiedzają Ochrydę, Skopje oraz Bitolę. Dużą popularnością cieszą się także liczne atrakcje przyrodnicze takie jak m.in. jeziora Berowo i Prespa, kanion Matka oraz parki narodowe Pelister, Galiczica i Mawrowo.

Zobacz również:

Ile się leci do Macedonii?

Z Polski do Macedonii najszybciej dostać się samolotem. Tak zwykle wychodzi też najtaniej, jeśli: po pierwsze – kupimy bilety z odpowiednim wyprzedzeniem, po drugie – zdecydujemy się na przelot tanimi liniami (Ryanair, Wizz Air). Są to rejsy z przesiadką na lotnisku w Charleroi (Belgia), ale za to bilet w obie strony da się „upolować” nawet za 150 zł.

Oto orientacyjne czasy lotu do Macedonii:

– z Warszawy do Skopje leci się ok. 1 godziny 56 minut,

– z Warszawy do Ochrydy leci się ok. 2 godzin 3 minut,

– z Katowic do Skopje leci się ok. 1 godziny 41 minut,

– z Katowic do Ochrydy leci się ok. 1 godziny 47 minut,

– z Poznania do Skopje leci się ok. 2 godzin 1 minuty,

– z Poznania do Ochrydy leci się ok. 2 godzin 7 minut,

– z Gdańska do Skopje leci się ok. 2 godzin 14 minut,

– z Wrocławia do Skopje leci się ok. 1 godziny 50 minut,

– z Łodzi do Ochrydy leci się ok. 1 godziny 59 minut.

Podane czasy przelotu nie obejmują: czasu oczekiwania na samolot w Belgii oraz startu i lądowania, na które samolot potrzebuje łącznie ok. 30 minut.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments