Opłata klimatyczna w Macedonii

9 maja 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Macedonia Północna jest górzystym krajem zlokalizowanym w Europie Południowej, na Półwyspie Bałkańskim. To fascynujące miejsce słynie głównie z malowniczych jezior, gościnnych mieszkańców, a także zabytków pamiętających czasy pierwszych Chrześcijan. Warto podkreślić, że czas (ten zamierzchły, odległy) nieco „zagubił” się w wąskich macedońskich uliczkach i klasztorach, zapewniając turystom maksimum epokowych wrażeń.

Macedonia – opłata klimatyczna

Czy podróżni wybierający się do Macedonii Północnej są zobowiązani do zapłacenia podatku turystycznego/opłaty klimatycznej? Czy za piękne widoki będą musieli oni uiścić dodatkową opłatę? Zanim przejdziemy do konkretnych kwot, przypomnijmy, czym jest opłata klimatyczna.

Opłata klimatyczna (inaczej miejscowa lub uzdrowiskowa) to podatek, który trzeba zapłacić w niektórych miejscowościach charakteryzujących się wyjątkowymi walorami przyrodniczymi bądź uzdrowiskowymi. Jako że podobnych miejscowości jest mnóstwo (zarówno w Polsce, jak i na świecie), niejednokrotnie przyjdzie Nam uiścić taką opłatę.

Zobacz również:

Macedonia Północna – pobyt w hotelu

W opisach niektórych hoteli można przeczytać, że cena za pobyt nie zawiera taksy klimatycznej oraz opłaty meldunkowej. Co oznacza to w praktyce? Oznacza to tyle, że turyści, którzy zamierzają spędzić urlop w hotelu zlokalizowanym na terenie Macedonii, muszą zapłacić tzw. opłatę klimatyczną w wysokości – tu przykład – około 10,00 euro za osobę. Opłata ta jest pobierana obowiązkowo oraz jednorazowo – u rezydenta.

Reasumując, Macedonia Północna stanowi doskonałe miejsce do zwiedzania oraz odpoczynku. Trzeba jedynie pamiętać, że za niektóre widoki przyjdzie Nam dodatkowo zapłacić.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments