Święty Stefan

4 kwietnia 2018
Click to rate this post!
[Total: 21 Average: 4]

Położona w samym sercu Bałkanów Macedonia to wyjątkowe miejsce, gdzie wielowiekowe tradycje i historia towarzyszą niemalże na każdym kroku. Nic więc zatem dziwnego, że coraz więcej turystów decyduje się odwiedzić ten kraj. Gdzie się tu zatrzymać? Propozycji jest sporo – w tym Święty Stefan.

Święty Stefan – często stosowana jest też pisownia Sveti Stefan – to mała miejscowość w południowo-zachodniej Macedonii leżąca w odległości zaledwie paru kilometrów od Ochrydy (lot do Macedonii w te strony trwa ok. 2 godzin). Stworzono tutaj infrastrukturę świetnie przystosowaną do potrzeb turystów pragnących beztrosko wypoczywać.

Ceny w Świętym Stefanie

Na korzyść wyjazdu do Macedonii przemawia szereg przesłanek – nie sposób nie wspomnieć przy tej okazji o cenach w Macedonii, które są niższe niż w Polsce. Dlatego pobyt w Świętym Stefanie będzie dla nas pod tym względem korzystny. Obowiązującą walutą w Macedonii jest denar macedoński (100 MKD to ok. 7 zł) – odpowiednią ilość denarów kupimy za euro, to najlepsza waluta na wymianę.

Zabytki w Świętym Stefanie

Charakterystyczne dla okolic Jeziora Ochrydzkiego piękne krajobrazy są tym, co warto zobaczyć w Świętym Stefanie. To typowe, spokojne letnisko, więc jeśli chcemy coś zwiedzić, musimy się udać gdzie indziej. A co jest ciekawego w okolicy? Oczywiście przede wszystkim bałkańska perła – czyli Ochryda i jej unikalne zabytki stanowiące część światowego dziedzictwa historycznego i kulturowego.

Plaże w Świętym Stefanie

Nad Jeziorem Ochrydzkim – a więc i w Świętym Stefanie – sporo jest plaż, głównie piaszczysto-żwirowych. Miłośnicy słonecznych kąpieli będą zatem zadowoleni – zwłaszcza że Macedonia w lipcu i sierpniu wyróżnia się warunkami idealnymi do plażowania.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments