Kiedy jechać na Zanzibar?

9 sierpnia 2018
Click to rate this post!
[Total: 285 Average: 4.3]

Zanzibar, nazywany przez mieszkańców Ungudżą, jest rajską wyspą umiejscowioną na Oceanie Indyjskim. Wysepka należy w całości do Tanzanii, a ponadto – stanowi największą wyspę Archipelagu Zanzibar. Wybierając się w podróż na rajską „Wyspę Smaków oraz Przypraw”, należy wiedzieć, że na miejscu wyróżnia się dwie pory suche, a także dwie pory deszczowe.

Zanzibar w styczniu

Styczeń jest pierwszym miesiącem tzw. krótkiej pory suchej, która na Zanzibarze występuje od stycznia do lutego. Warto podkreślić, że jest to czas wysokich, wręcz tropikalnych temperatur powietrza, a także dużej wilgotności potęgującej uczucie gorąca. W ciągu dnia należy spodziewać się nawet 35. stopni Celsjusza, natomiast w nocy – około 22. stopni Celsjusza.

Liczba godzin słonecznych w styczniu: 8 godzin.
Średnia temperatura wody w morzu: 26 stopni Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień stycznia: zazwyczaj czwarty tydzień.

Uwaga! Styczeń na Zanzibarze wiąże się z upałami, dlatego należy pić dużo wody mineralnej, nosić nakrycie głowy (czapkę z daszkiem lub kapelusz), stosować kremy z filtrem, a także zakładać okulary przeciwsłoneczne.

Wakacje na Zanzibarze w styczniu od 2399 zł!

Zanzibar w lutym

Luty jest drugim (ostatnim) miesiącem tzw. krótkiej pory suchej, która na Zanzibarze występuje od stycznia do lutego. Turyści wybierający się w podróż na rajską „Wyspę Smaków oraz Przypraw”, powinni wiedzieć, że w okresie krótkiej pory suchej temperatura powietrza zazwyczaj wynosi 35 stopni Celsjusza – w dzień oraz 22 stopnie Celsjusza – nocy.

Liczba godzin słonecznych w lutym: 8 godzin.
Średnia temperatura wody w morzu: 26 stopni Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień lutego: zazwyczaj drugi tydzień.

Uwaga! W trakcie lutowych upałów należy pić dużo wody mineralnej, nosić nakrycie głowy (czapkę z daszkiem lub kapelusz), stosować kremy z filtrem, a także zakładać okulary przeciwsłoneczne. Luty na Zanzibarze to gwarancja pięknej opalenizny. Sprawdź też najlepsze hotele na Zanzibarze.

Wakacje na Zanzibarze w lutym od 2399 zł!

Zanzibar w marcu

Marzec jest pierwszym miesiącem tzw. długiej pory deszczowej, która na Zanzibarze trwa od marca do końca maja/czerwca. Na zauważenie zasługuje jednak fakt, że pora deszczowa nie wiąże się z całodobowymi opadami deszczu.

Idealny czas na nurkowanie

Na Zanzibarze (a właśc. w wodach Oceanu Indyjskiego) można nurkować przez cały rok. Warto jednak wiedzieć, że najlepszymi miesiącami na oglądanie podwodnego świata są marzec oraz listopad (gładka tafla bez wiatrów).

Liczba godzin słonecznych w marcu: 7 godzin.
Temperatura powietrza w dzień: 32 stopnie Celsjusza.
Temperatura powietrza w nocy: 22 stopnie Celsjusza.
Średnia temperatura wody w morzu: 27 stopni Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień marca: zazwyczaj drugi tydzień.

Uwaga! W trakcie marcowych upałów należy pić dużo wody mineralnej, nosić nakrycie głowy (czapkę z daszkiem lub kapelusz), stosować kremy z filtrem, a także zakładać okulary przeciwsłoneczne.

Wakacje na Zanzibarze w marcu od 2399 zł!

Zanzibar w kwietniu

Kwiecień jest kolejnym miesiącem tzw. długiej pory deszczowej, w trakcie której mogą wystąpić długotrwałe, a także obfite opady deszczu. Niejednokrotnie opady trwają nawet przez kilka dni. Pomimo niekorzystnej (deszczowej) aury, temperatury powietrza w kwietniu będą dochodziły do 30. stopni Celsjusza – w dzień oraz 22. stopni Celsjusza – w nocy.

Liczba godzin słonecznych w kwietniu: 6 godzin – najmniej w całym roku.
Średnia temperatura wody w morzu: 26 stopni Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień kwietnia: zazwyczaj pierwszy tydzień.

Uwaga! W trakcie kwietniowych upałów należy pić dużo wody mineralnej, nosić nakrycie głowy (czapkę z daszkiem lub kapelusz), stosować kremy z filtrem, a także zakładać okulary przeciwsłoneczne.

Wakacje na Zanzibarze w kwietniu od2399 zł!

Zanzibar w maju

W maju (w dalszym ciągu) należy spodziewać się okazjonalnych opadów deszczu. Warto również wspomnieć, że w trakcie tzw. długiej pory deszczowej niektóre hotele na Zanzibarze są nieczynne – podczas ulew pracownicy przeprowadzają prace renowacyjne. Pomimo niekorzystnej, deszczowej aury – utrudniającej wypoczynek na plaży, możemy spodziewać się prawdziwych upałów. Średnie dzienne temperatury powietrza w maju będą kształtowały się na poziomie 29. stopni Celsjusza, natomiast nocne – na poziomie 21. stopni Celsjusza.

Liczba godzin słonecznych w maju: 6 godzin – najmniej w całym roku.
Średnia temperatura wody w morzu: 25 stopni Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień maja: zazwyczaj pierwszy tydzień.

Uwaga! W trakcie majowych upałów należy pić dużo wody mineralnej, nosić nakrycie głowy (czapkę z daszkiem lub kapelusz), stosować kremy z filtrem, a także zakładać okulary przeciwsłoneczne.

Wakacje na Zanzibarze w maju od 2399 zł!

Zanzibar w czerwcu

Czerwiec jest pierwszym miesiącem tzw. długiej pory suchej, która na Zanzibarze występuje od czerwca do października. W czasie pory suchej odnotowuje się niewielkie opady deszczu – jest to zatem czas na leżakowanie pod palmą. Osoby lubiące ciszę, a także spokój, powinny unikać okresu wakacyjnego – w czasie tzw. długiej pory suchej na Zanzibarze rozpoczyna się sezon turystyczny.

Liczba godzin słonecznych w czerwcu: 7 godzin.
Temperatura powietrza w dzień: 29 stopni Celsjusza.
Temperatura powietrza w nocy: 20 stopni Celsjusza.
Średnia temperatura wody w morzu: 24 stopnie Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień czerwca: zazwyczaj drugi tydzień.

Uwaga! W trakcie czerwcowych upałów należy pić dużo wody mineralnej, nosić nakrycie głowy (czapkę z daszkiem lub kapelusz), stosować kremy z filtrem, a także zakładać okulary przeciwsłoneczne. Wakacje w czerwcu to propozycja dla fanów wysokich temperatur.

Wakacje na Zanzibarze w czerwcu od 2399 zł!

Zanzibar w lipcu

Wszyscy miłośnicy kina oraz filmu, powinni przyjechać na Zanzibar właśnie w lipcu. Skąd taki pomysł? W tym czasie odbywa się bowiem ZIFF – słynny panafrykański festiwal filmowy. Oprócz ZIFF – u, na turystów czekają także upalne dni oraz ciepłe noce. W ciągu dnia słupki termometrów będą wskazywały 28 stopni Celsjusza, natomiast w nocy – 19 stopni Celsjusza.

Liczba godzin słonecznych w lipcu: 8 godzin.
Średnia temperatura wody w morzu: 23 stopnie Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień lipca: zazwyczaj pierwszy tydzień.

Uwaga! W trakcie lipcowych upałów należy pić dużo wody mineralnej, nosić nakrycie głowy (czapkę z daszkiem lub kapelusz), stosować kremy z filtrem, a także zakładać okulary przeciwsłoneczne.

Wakacje na Zanzibarze w lipcu od 2399 zł!

Zanzibar w sierpniu

Sierpień jest kolejnym miesiącem tzw. długiej pory suchej, która na Zanzibarze występuje od czerwca aż do października. Warto wiedzieć, że w tym czasie można skorzystać z ciekawych ofert wycieczek fakultatywnych (opcjonalnych), np. z safari.
A temperatury powietrza? 29 – tylu stopni Celsjusza należy spodziewać się w ciągu dnia.

Liczba godzin słonecznych w sierpniu: 8 godzin.
Temperatura powietrza w nocy: 18 stopni Celsjusza.
Średnia temperatura wody w morzu: 24 stopnie Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień sierpnia: zazwyczaj drugi tydzień.

Uwaga! W trakcie sierpniowych upałów należy pić dużo wody mineralnej, nosić nakrycie głowy (czapkę z daszkiem lub kapelusz), stosować kremy z filtrem, a także zakładać okulary przeciwsłoneczne.

Wakacje na Zanzibarze w sierpniu od 2399 zł!

Zanzibar we wrześniu

We wrześniu warto udać się na wielkie afrykańskie safari. Ciekawostką może być fakt, że podczas tzw. długiej pory suchej turyści mają możliwość zobaczenia migracji gnu przez rzekę Mara. Upalny wrzesień (30 stopni Celsjusza w ciągu dnia) sprzyja także leżakowaniu na plaży oraz kąpielom w oceanie.

Liczba godzin słonecznych we wrześniu: 8 godzin.
Temperatura powietrza w nocy: 18 stopni Celsjusza.
Średnia temperatura wody w morzu: 24 stopnie Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień września: zazwyczaj pierwszy tydzień.

Uwaga! W trakcie wrześniowych upałów należy pić dużo wody mineralnej, nosić nakrycie głowy (czapkę z daszkiem lub kapelusz), stosować kremy z filtrem, a także zakładać okulary przeciwsłoneczne.

Wakacje na Zanzibarze we wrześniu od 2399 zł!

Zanzibar w październiku

Październik jest ostatnim miesiącem tzw. długiej pory suchej. Przypomnijmy, że długa pora sucha występuje na Zanzibarze od czerwca aż do października. Pomimo korzystnych warunków pogodowych – słońce, plaża, 30 stopni Celsjusza w ciągu dnia, turyści powoli opuszczają „Wyspę Smaków oraz Przypraw”. Schyłek października jest także schyłkiem sezonu turystycznego.

Liczba godzin słonecznych w październiku: 8 godzin.
Temperatura powietrza w nocy: 19 stopni Celsjusza.
Średnia temperatura wody w morzu: 24 stopnie Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień października: zazwyczaj czwarty tydzień.

Uwaga! W trakcie październikowych upałów należy pić dużo wody mineralnej, nosić nakrycie głowy (czapkę z daszkiem lub kapelusz), stosować kremy z filtrem, a także zakładać okulary przeciwsłoneczne.

Wakacje na Zanzibarze w październiku od 2399 zł!

Zanzibar w listopadzie

Jak już zostało wcześniej napisane, na Zanzibarze można nurkować przez okrągły rok. Przypomnijmy jednak, że najlepszymi miesiącami na oglądanie podwodnego świata są listopad oraz marzec (gładka tafla bez wiatrów). Turyści wybierający się w podróż na egzotyczną „Wyspę Przypraw oraz Smaków”, powinni wiedzieć, że od połowy listopada do końca grudnia występuje tutaj tzw. krótka pora deszczowa.

Liczba godzin słonecznych w listopadzie: 8 godzin.
Temperatura powietrza w dzień: 30 stopni Celsjusza.
Temperatura powietrza w nocy: 20 stopni Celsjusza.
Średnia temperatura wody w morzu: 25 stopni Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień listopada: zazwyczaj trzeci tydzień.

Uwaga! W trakcie listopadowych upałów należy pić dużo wody mineralnej, nosić nakrycie głowy (czapkę z daszkiem lub kapelusz), stosować kremy z filtrem, a także zakładać okulary przeciwsłoneczne.

Wakacje na Zanzibarze w listopadzie od 2399 zł!

Zanzibar w grudniu

Grudzień jest drugim (ostatnim) miesiącem tzw. krótkiej pory deszczowej, która na Zanzibarze występuje od połowy listopada do końca grudnia. Czym charakteryzuje się krótka pora deszczowa? Przede wszystkim niedługimi, intensywnymi ulewami, które jednak nie powinny stanowić problemu dla turystów. Krótkie deszcze są bowiem w stanie oczyścić nie tylko ciało, ale także umysł…

Liczba godzin słonecznych w grudniu: 8 godzin.
Temperatura powietrza w dzień: 31 stopni Celsjusza.
Temperatura powietrza w nocy: 21 stopni Celsjusza.
Średnia temperatura wody w morzu: 27 stopni Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień grudnia: zazwyczaj piąty tydzień.

Uwaga! W trakcie grudniowych upałów należy pić dużo wody mineralnej, nosić nakrycie głowy (czapkę z daszkiem lub kapelusz), stosować kremy z filtrem, a także zakładać okulary przeciwsłoneczne.

Wakacje na Zanzibarze w grudniu od 2399 zł!

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments