Zanzibar – paszport czy dowód osobisty?

24 grudnia 2018
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3]

Obywatele Polski, którzy zamierzają podróżować do Zjednoczonej Republiki Tanzanii, są zobowiązani do posiadania wizy wjazdowej. Wizę wjazdową można uzyskać w przedstawicielstwach dyplomatycznych Tanzanii lub na głównych przejściach granicznych, m.in. na lotnisku na Zanzibarze. Koszt wizy turystycznej jednokrotnego wjazdu wynosi 50,00 dolarów (USD) i uprawnia do pobytu na Zanzibarze do 90. dni.

Paszport czy dowód osobisty?

Dokumentem podróży, który daje możliwość przekroczenia granicy, a także pobytu w Zjednoczonej Republice Tanzanii (a tym samym na Zanzibarze) jest aktualny oraz czytelny dokument paszportowy. Istotne jest jednak, aby paszport był ważny co najmniej sześć miesięcy od chwili planowanego zakończenia pobytu w Tanzanii.

Przeczytaj również:

Przydatne informacje dla podróżujących

– Szczepienia

W trosce o bezpieczeństwo własne i najbliższych, zaleca się, aby przed wyjazdem na tanzańską wyspę zaszczepić się przeciwko żółtaczce zakaźnej.

– Ceny na Zanzibarze – jak kształtują się obecnie?

Cóż, jeśli zamierzacie Państwo zaopatrywać się na lokalnych targach, mamy dla Was dobrą informację – możecie sporo zaoszczędzić. Zupełnie inaczej wygląda natomiast sytuacja w hotelach i kurortach. Hotele na Zanzibarze to gwarancja udanego wypoczynku, dlatego trzeba będzie trochę zapłacić za pobyt w jednym z nich – zwłaszcza, jeśli macie ochotę na kolorowe drinki i małe szaleństwa. Ale spokojna głowa! W tej części świata można trafić na cenowe perełki.

– Prowadzenie samochodu

Od kierowców z Polski wymaga się posiadania kilku ważnych dokumentów. Należą do nich: polskie prawo jazdy, międzynarodowe prawo jazdy oraz prawo jazdy Zanzibaru (lokalne). Na wyspie obowiązuje ruch lewostronny.

– Kiedy jechać na Zanzibar?

Zawsze! Istnieje jednak taki czas, w którym Zanzibar kipi życiem i energią. Jest to okres od czerwca do września, czyli szczyt sezonu turystycznego.

– Co zabrać na Zanzibar?

To kwestia indywidualnego wyboru. Zachęcamy Was jednak, abyście wrzucili do swoich walizek podróżnych apteczkę pierwszej pomocy, mapę, aparat fotograficzny, okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy. Na „Wyspie Przypraw” słońce potrafi naprawdę przygrzać, dlatego warto mieć przy sobie czapkę z daszkiem lub kapelusz. Zachęcamy Was również do wnikliwego penetrowania wyspy. Zabytki na Zanzibarze to prawdziwe architektoniczne perełki.

– Spożywanie wody z kranu

Najlepiej, jeśli będziecie Państwo unikać picia wody z kranu. Lepiej sięgać po tę szczelnie zamkniętą, butelkowaną.

– Atrakcje dla dzieci na Zanzibarze

Nie będziemy szczegółowo zagłębiać się w ten temat, po prostu wymienimy kilka z nich:

  • farma przypraw,
  • Jozani Forest (wyjątkowy rezerwat przyrody),
  • animacje w basenie,
  • spacery po białych plażach.

 

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments