Wiza na Zanzibar

26 lipca 2018
Click to rate this post!
[Total: 25 Average: 4.6]

Zanzibar (zwana także jako Unguja) jest wyspą położoną na Oceanie Indyjskim, w całości należącą do Tanzanii. Ciekawostką może być fakt, że Unguja stanowi największą wyspę Archipelagu Zanzibar. Jej powierzchnia wynosi 1 658 km². Największym miastem na wyspie jest… Zanzibar.

Każdy, kto zamierza odpocząć na jednej z zanzibarskich plaż, powinien zarezerwować wycieczkę na wyspę, a także sprawdzić, jak wyglądają podstawowe procedury wizowe. Wszystko po to, aby na miejscu nie zaskoczył ich żaden szczegół.

Zanzibar – kiedy wyrabia się wizę?

Wizę wyrabia się zaraz po przylocie na Zanzibar – na lotnisku. W otrzymanym formularzu należy wpisać podstawowe dane, m.in. dane personalne, cel, a także długość pobytu oraz adres hotelu, w którym zamierzamy zatrzymać się na dłużej. Ważną informacją jest fakt, że wiza jest skonstruowana w języku angielskim (nie zaś w suahili). Po wypełnieniu formularza trzeba przejść do odpowiedniego okienka – w celu uiszczenia opłaty wizowej. Wiza turystyczna jednokrotnego wjazdu kosztuje 50,00 dolarów i uprawnia do pobytu na wyspie do 90 dni. Następnie już z kwitkiem, a także ważnym paszportem, należy udać się do innego okienka. Przy okienku zostaniemy poddani kolejnym procedurom, mianowicie – skanowaniu odcisków palców. Po procedurze skanowania odcisków, przechodzimy do części, w której znajdują się bagaże. Na miejscu będzie czekała na nas spora „niespodzianka” – torby, a także walizki – zamiast na taśmie – będą rozstawione na podłodze, pod ścianą. Trzeba także uzbroić się w cierpliwość – mieszkańcy Tanzanii nie wiedzą co to pośpiech…

Przeczytaj również:

Wybierasz się na wakacje na pachnącą cynamonem oraz goździkami „Wyspę Przypraw”? Konieczne spakuj do walizki letnią odzież wierzchnią oraz słownik. Pamiętaj także, że Zanzibar stanowi bezpieczny kierunek na wakacje z rodziną, dlatego śmiało możesz zabrać w podróż swoje pociechy.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments