Zanzibar – wycieczki fakultatywne

2 lutego 2020
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Śnieżnobiałe plaże, tropikalne krajobrazy, przejrzysta woda – chcielibyście zobaczyć to na własne oczy? Jeżeli nie macie jeszcze sprecyzowanych planów wakacyjnych, polecamy Wam wyprawę do jednego z najpiękniejszych miejsc na świecie. Zanzibar, bo o nim będzie mowa, to magiczna wyspa, na której poczujecie się jak… w raju.

Z jakich wycieczek będzie można skorzystać na Zanzibarze?

Oto kilka propozycji dla prawdziwych poszukiwaczy przygód

– Propozycja nr 1 – „Stone Town”

Stone Town (Kamienne Miasto) to stara dzielnica miasta Zanzibar, w której natkniemy się zarówno na kolorowe bazary, wąskie uliczki, jak i typowe (arabskie) domy. Dla przeciętnego Europejczyka, Stone Town jawi się jako zupełnie inny świat… Wszystko jest tu nowe, ciekawe, pachnące egzotyką. Większość z Nas nie wie jednak, że stolica Zanzibaru stanowi autentyczny symbol walki z niewolnictwem. Warto wspomnieć, że jej historia jest dużo mniej kolorowa niż lokalne targi czy bazary…

Chcecie wiedzieć więcej na temat wycieczki do Stone Town? Koniecznie sprawdźcie, jakie atrakcje czekają na Was w Kamiennym Mieście.

Stone Town – program wycieczki:

• spacer wąskimi uliczkami miasta,
• wizyta na lokalnym targu,
• zwiedzanie Muzeum Narodowego,
• zwiedzanie Pałacu Sułtana,
• czas wolny na zakupy.

Czas trwania wycieczki: pół dnia.

Orientacyjna cena wycieczki: 60.00 dolarów amerykańskich (USD).

– Propozycja nr 2 – „Jozani Forest”

Jozani Forest to gratka dla wszystkich miłośników fauny i flory. Egzotyczne gatunki roślin (paprocie, figowce, drzewa namorzynowe, palmy) oraz zwierząt (Red Colobus, Blue Monkey, ptaki, motyle) przywodzą na myśl prawdziwy raj. Czym jest Jozani Forest? To fragment lasu deszczowego oraz największy obszar leśny na wyspie. Warto również mieć na uwadze fakt, że wyprawa do Jozani Chwaka Bay National Park (Parku Narodowego Jozani Chwaka Bay) to nie tylko podróż przez najdziksze zakątki wyspy, ale przede wszystkim niezapomniana podróż w głąb siebie…

Przeczytaj również:

Czas trwania wycieczki: pół dnia.

Orientacyjna cena wycieczki: 80.00 dolarów amerykańskich (USD).

– Propozycja nr 3 – „Spice Tours”

Czy wiedzieliście Państwo, że Zanzibar jest nazywany „Wyspą Przypraw”? W tej części świata zapachy mieszają się ze sobą, tworząc prawdziwą mieszankę wybuchową! Goździki, kardamon, cynamon, gałka muszkatołowa, wanilia, imbir, pieprz – można by wymieniać w nieskończoność… Jeśli chcecie podpatrzeć, jak rosną najbardziej cenione przyprawy świata, koniecznie wyruszcie na elektryzujące „Spice Tours”.

Czas trwania wycieczki: pół dnia.

Orientacyjna cena wycieczki: 70.00 dolarów amerykańskich (USD).

– Propozycja nr 4 – „Safari Blue”

Safari Blue to nic innego, jak… niezapomniany rejs statkiem. W trakcie trwania rejsu będzie można podziwiać krystalicznie czyste wody Oceanu Indyjskiego, laguny oraz egzotyczne gatunki zwierząt (np. delfiny). Punktem kulminacyjnym wycieczki będzie postój na jednej z malowniczych plaż. Tam skosztujecie Państwo lokalnych owoców morza oraz tropikalnych owoców.

Czas trwania wycieczki: cały dzień.

Orientacyjna cena wycieczki: 150.00 dolarów amerykańskich (USD).

– Propozycja nr 5 – „Prison Island”

Wyprawa na „Wyspę Więźniów”? Czemu nie! Historyczna wyspa od lat przyciąga turystów spragnionych atrakcji i odmiany. Ciekawostkę stanowi również fakt, że na „Prison Island” żyją ogromne żółwie lądowe, które zajadają się… szpinakiem.

Orientacyjna cena wycieczki: 80.00 dolarów amerykańskich (USD).

Życzymy Państwu udanych wakacji!

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments