Zanzibar – co warto zobaczyć?

14 kwietnia 2018
Click to rate this post!
[Total: 64 Average: 4.5]

Zanzibar jest miejscem, które szczególnie upodobali sobie plażowicze, a także amatorzy sportów wodnych. Rozległe, bielusieńkie plaże, a także turkusowa, krystalicznie czysta woda, rokrocznie przyciągają setki tysięcy turystów spragnionych słońca oraz drinków z palemkami… Dodajmy również, że Zanzibar (zwany także jako Unguja) jest olśniewająco piękną wyspą położoną na Oceanie Indyjskim – w całości należącą do Tanzanii. Jej wyjątkowe położenie oraz tropikalny klimat nigdy nie przestają zachwycać…

Warto jednak wiedzieć, że Zanzibar to nie tylko teren słynący z najpiękniejszych plaż na świecie, to również miejsce posiadające bogatą kulturą oraz wspaniałą historię. Sprawdźmy zatem, jakie miejsca (obok plaż) warto odwiedzić przebywając na Zanzibarze.

Zanzibar – ciekawe miejsca

– Stone Town – stolica Zanzibaru.

Stone Town jest miejscem wyróżniającym się niepowtarzalnym klimatem – każda uliczka, a także zaułek przenosi wędrowca w zupełnie inny, nieznany mu do tej pory świat.

Przebywając na wakacjach w stolicy Zanzibaru, warto odwiedzić lokalny targ – tutaj można znaleźć niemal wszystko – przyprawy, świeże owoce, warzywa, miejscowe rękodzieło, a także zabawki z napisem „made in China”. Wypada podkreślić, że Stone Town stanowi największe miasto Zanzibaru.

Ciekawostką dla zwiedzających może być również fakt, że na wyspie (a dokładniej w Stone Town) urodził się wokalista grupy Queen – Freddie Mercury. Przechadzając się uliczkami miasta, natknąć się można na restauracje nazwane jego imieniem. Ceny w Stone Town należą do niewygórowanych.

Przeczytaj również:

– „Jozani Forest”.

„Jozani Forest” stanowi miłą odskocznię od zgiełku Stone Town, a także gorących piasków Zanzibaru. Stając twarzą w twarz z pięknem natury, można przenieść się w zupełnie inny wymiar… Przestrzeń parku jest otoczona wielkimi, starymi drzewami, lianami, a także różnorodną roślinnością. Ciekawym urozmaiceniem krajobrazu są wszechobecne małpy – Gerezy Rude. Gerezy Rude stanowią największą atrakcję „Jozani Forest”.

Bilet wstępu do Jozani Forest kosztuje kilkadziesiąt dolarów.

– „Prison Island” („Wyspa Więźniów”).

„Prison Island” jest wyspą, na której znajdują się ruiny starego więzienia – zbudowanego w XIX wieku. Dodajmy, że miejsce słynie także z obecności olbrzymich żółwi sprowadzonych z Seszeli.

– „Farma Przypraw”.

„Farma przypraw” będzie niesamowitą wycieczką dla osób, które uwielbiają odkrywać nowe smaki (zwłaszcza te egzotyczne). Na własne oczy będziecie mogli tam zobaczyć, w jaki sposób rosną przyprawy używane na co dzień w kuchni.

– Safari Blue.

Safari Blue stanowi wyjątkową gratkę dla amatorów sportów wodnych, raf koralowych, żagli, a także nurkowania. Na miejscu będzie można podziwiać krystalicznie czystą wodę, piękne krajobrazy oraz… delfiny (te niejednokrotnie pojawiają się w zasięgu wzroku turystów).

Warto podkreślić, że ceny wycieczek kupowanych w polskich biurach podróży są dużo wyższe, niż ceny u lokalnych rezydentów. Na „Prison Island” („Wyspę Więźniów”) lub do Jozani Forest można także udać się na własną rękę.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments