Co warto przywieźć z Zanzibaru?

28 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 4.3]

„Wyspa Przypraw” – czy wiecie Państwo, o jakim miejscu mowa? Jeśli nie, spieszymy z odpowiedzią! „Wyspa Przypraw” lub „Kraina Przypraw” to inne nazwy Zanzibaru, czyli wyspy chętnie odwiedzanej przez turystów z Polski. W czym tkwi sekret tanzańskiej perełki? Głównie w pięknej pogodzie, bogatej historii i urokliwych plażach.

Chcecie zatrzymać Afrykę w sercu i w domu? Koniecznie zdecydujcie się na zakup lokalnych wyrobów.

A oto lista najciekawszych pamiątek z Zanzibaru

Przyprawy na Zanzibarze

Przechadzając się po zanzibarskich targach i bazarach, nie sposób nie zauważyć stoisk „tonących” w aromatycznych przyprawach czy owocach. Pieprz, wanilia, goździki i kardamon kuszą swoimi zapachami, pozostawiając głęboki ślad w pamięci przybysza. Jeśli kiedykolwiek będziecie na Zanzibarze, weźcie jego cząstkę do domu…

Lokalne wyroby z Zanzibaru

Zanzibarscy rękodzielnicy są znani z niesłychanej kreatywności. Potrafią wytworzyć zarówno piękne chusty, jak i oryginalne instrumenty muzyczne. Świetnymi pamiątkami dla siebie lub bliskich będą zatem chusty kangi (w 100% bawełniane), plecione maty, kosmetyki z algami, rzeźbione figurki lub bębenki. Możliwości jest naprawdę wiele. Sprawdźcie sami!

Przeczytaj również:

Kawa i herbata z Zanzibaru

Lubicie aromat świeżo zaparzonej kawy? Nie wyobrażacie sobie śniadania bez filiżanki parującej herbaty? Jeśli kawa i herbata stanowią ważny element Waszego życia, koniecznie sięgnijcie po te z Zanzibaru. Nie będziecie żałować!

Biżuteria z Zanzibaru

Biżuteria z tanzanitem – brzmi tajemniczo, prawda? Każdy, kto marzy o oryginalnej pamiątce z Zanzibaru, powinien zdecydować się na zakup świecidełka z tym magicznym kamieniem. Dodatkową ciekawostkę stanowi fakt, że tanzanit to kamień wydobywany w Tanzanii, w okolicach Aruszy.

Dobra rada! Pamiątki najlepiej kupować w Stone Town, czyli w starej części miasta Zanzibar. Trzeba również pamiętać o targowaniu się z lokalnymi sprzedawcami – to sygnał, że szanujemy ich tradycje. Przed wyjazdem sprawdź koniecznie, co zabrać na Zanzibar.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments