Internet na Zanzibarze

29 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 48 Average: 4.4]

Zanzibar jest wyspą położoną na Oceanie Indyjskim, słynącą z najpiękniejszych plaż na świecie. Czy w tak odległym miejscu można nawiązać połączenie z Internetem? Można. Wystarczy wiedzieć, jakie są dostępne opcje.

Jak korzystać z Internetu na Zanzibarze?

W większości hoteli, a także hosteli na wyspie, znajdziemy bezpłatny dostęp do WiFi. Dostęp do bezpłatnego WiFi można znaleźć także w dobrych restauracjach. Dodatkową zaletą jest fakt, że na Zanzibarze funkcjonują też kafejki internetowe. Te zazwyczaj są zlokalizowane w hotelach. W sytuacji, gdy mamy utrudniony dostęp do bezpłatnego WiFi, możemy dokonać zakupu karty SIM z mobilnym Internetem. Koszt karty SIM jednej z lokalnych firm oscyluje w granicach 1,00 – 2,00 do 5,00 $ (czasem więcej). Należy pamiętać, że Internet w telefonie pojawi się dopiero wówczas, gdy doładujemy kartę SIM.

Ciekawostką może być fakt, że doładowania są sprzedawane w formie zdrapek. Doładowania – zdrapki można kupić praktycznie w każdym sklepiku, a także na ulicznych stoiskach. Warto wiedzieć, że po doładowaniu otrzymamy informację o limicie minut (do wydzwonienia) oraz limicie SMS-ów (do napisania). Przed zakupem karty SIM jednej z lokalnych firm, warto poprosić o pomoc sprzedawcę. Ten z pewnością udzieli nam niezbędnych rad i wskazówek.

Przeczytaj również:

Kartę SIM z mobilnym Internetem można zamówić przez… Internet. Warto to zrobić będąc jeszcze w Polsce. Karta będzie działała bez względu na fakt, czy wybieramy się w daleką, egzotyczną podróż (na Zanzibar), czy jedziemy w delegację. Przykładowa karta SIM może posiadać 1,5 GB danych. Trzeba wiedzieć, że z karty będziemy mogli korzystać przez siedem dni od momentu jej aktywacji. Takie rozwiązanie daje możliwość swobodnego, a także nieograniczonego dostępu do Internetu, nawet w tak egzotycznym miejscu, jakim jest wyspa Zanzibar.

Warto również wiedzieć, że karta SIM z mobilnym Internetem stanowi najlepsze rozwiązanie dla osób posiadających tablety lub smartfony.

Można również skorzystać z usługi bezprzewodowego Internetu na Zanzibarze, który możemy zabrać z Polski. Przenośny router WiFi jest mały i poręczny, a mobilny Internet który oferuje, pozwala na korzystanie na Zanzibarze niemal w każdych warunkach. Bez problemu możemy korzystać z 4G/LTE na terenie Zanzibaru. Taką ofertę znajdziemy m.in tutaj: https://xoxowifi.com/pl/wifi/zanzibar.html.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments