Internet na Zanzibarze

29 marca 2018

Zanzibar jest wyspą położoną na Oceanie Indyjskim, słynącą z najpiękniejszych plaż na świecie. Czy w tak odległym miejscu można nawiązać połączenie z Internetem? Można. Wystarczy wiedzieć, jakie są dostępne opcje.

Jak korzystać z Internetu na Zanzibarze?

W większości hoteli, a także hosteli na wyspie, znajdziemy bezpłatny dostęp do WiFi. Dostęp do bezpłatnego WiFi można znaleźć także w dobrych restauracjach. Dodatkową zaletą jest fakt, że na Zanzibarze funkcjonują też kafejki internetowe. Te zazwyczaj są zlokalizowane w hotelach. W sytuacji, gdy mamy utrudniony dostęp do bezpłatnego WiFi, możemy dokonać zakupu karty SIM z mobilnym Internetem. Koszt karty SIM jednej z lokalnych firm oscyluje w granicach 1,00 – 2,00 do 5,00 $ (czasem więcej). Należy pamiętać, że Internet w telefonie pojawi się dopiero wówczas, gdy doładujemy kartę SIM.

Ciekawostką może być fakt, że doładowania są sprzedawane w formie zdrapek. Doładowania – zdrapki można kupić praktycznie w każdym sklepiku, a także na ulicznych stoiskach. Warto wiedzieć, że po doładowaniu otrzymamy informację o limicie minut (do wydzwonienia) oraz limicie SMS-ów (do napisania). Przed zakupem karty SIM jednej z lokalnych firm, warto poprosić o pomoc sprzedawcę. Ten z pewnością udzieli nam niezbędnych rad i wskazówek.

Przeczytaj również:

Kartę SIM z mobilnym Internetem można zamówić przez… Internet. Warto to zrobić będąc jeszcze w Polsce. Karta będzie działała bez względu na fakt, czy wybieramy się w daleką, egzotyczną podróż (na Zanzibar), czy jedziemy w delegację. Przykładowa karta SIM może posiadać 1,5 GB danych. Trzeba wiedzieć, że z karty będziemy mogli korzystać przez siedem dni od momentu jej aktywacji. Takie rozwiązanie daje możliwość swobodnego, a także nieograniczonego dostępu do Internetu, nawet w tak egzotycznym miejscu, jakim jest wyspa Zanzibar.

Warto również wiedzieć, że karta SIM z mobilnym Internetem stanowi najlepsze rozwiązanie dla osób posiadających tablety lub smartfony.

Zobacz Również

Komentarze