Jak dojechać do Włoch?

17 maja 2017
Click to rate this post!
[Total: 45 Average: 4.1]

Włochy to miejsce często wybierane na wakacyjny – i nie tylko – wypoczynek. To również jeden z najbardziej znaczących punktów na turystycznej mapie świata. Dlatego też jest wiele sposobów, by się tam dostać bez większych problemów – każdy powinien wybrać taki środek transportu, jaki najbardziej mu odpowiada. Z Polski do Włoch można jechać przez jakie państwa? Jaka jest najlepsza trasa z Polski do Włoch?

Samolotem do Włoch

Samolot to najwygodniejsze i najszybsze rozwiązanie. Lot z Warszawy trwa ok. 2,5 godz. Kursy obsługiwane są zarówno przez tradycyjne, jak i tanie linie lotnicze – oferowane są bezpośrednie połączenia z najważniejszymi włoskimi miastami jak m.in. Rzym, Wenecja, Mediolan, Turyn czy Florencja. Cena biletu jest uzależniona od kilku czynników – przede wszystkim od terminu rezerwacji biletu oraz wybranego przewoźnika. Niemniej przy odrobinie szczęścia bilet w obie strony można nabyć za mniej niż 200 zł – dotyczy to tanich linii. W tym przypadku trzeba mieć też na uwadze koszt dojazdu z lotniska do centrum miasta – samoloty tanich linii lądują bowiem na podmiejskich lotniskach, o czym, jak nietrudno zgadnąć, decydują koszty.

Autokarem do Włoch

Wyjazdy autokarowe do Włoch cieszą się sporą popularnością, chociaż jest to opcja najlepsza dla osób lubiących długie podróże – należy liczyć się ze spędzeniem w pojeździe co najmniej 15 godzin, a nierzadko i ponad doby, w zależności od miejsca docelowego. Wbrew pozorom wcale nie musi być taniej niż samolotem – przeciętnie za bilet w obie strony trzeba zapłacić 500-600 zł. Oczywiście studenci, emeryci oraz małe dzieci mogą liczyć na zniżki.

Pociągiem do Włoch

Jeżeli ktoś lubi podróżować koleją, może wybrać ten wariant, ale uwaga – z Polski nie ma bezpośrednich połączeń, co oznacza konieczność przesiadki. Osoby mające w tych kwestiach doświadczenie są zdania, iż najlepiej jechać przez Wiedeń. Opłaca się „zapolować” na tanie bilety – łącznie za dojazd pociągiem np. z Warszawy do Wiednia i z Wiednia do Wenecji w najbardziej ekonomicznej wersji płaci się ok. 60 euro.

Dobrym pomysłem jest też dostać się do Wiednia autokarem, a stamtąd do Włoch pociągiem, rezerwując bilet na stornie kolejowych linii austriackich – ceny zaczynają się średnio od ok. 40 euro.

Samochodem do Włoch

Samochód to sprawdzony środek transportu. Ma ten plus, że podróż nim da się zaplanować wedle indywidualnych upodobań. Minusem jest natomiast to, że poruszanie się autem po każdym odcinku włoskich autostrad jest odpłatne. Przykładowo na przejazd przez cały płatny odcinek od Tarvisio po koniec płatnej autostrady za Salerno trzeba wydać aż ponad 70 euro. Poza tym obowiązek nabycia winiet istnieje też w Słowacji, Austrii oraz w Czechach – przez te kraje wiodą najpopularniejsze drogi do Włoch. Oto przykładowe trasy:

– dojazd z dowolnej miejscowości w Polsce do przejścia w Chyżnym – Zilina – Bratysława – austriackie autostrady A6, A4 i S1 – Graz – Tarvisio – włoskie autostrady A23 i A4, a następnie kierowanie się do wybranej miejscowości we Włoszech,

– dojazd z dowolnej miejscowości w Polsce do przejścia w Cieszynie – Ołomuniec – Brno – Wiedeń – Graz – Tarvisio, stamtąd autostradą A4, a następnie do wybranej miejscowości we Włoszech,

– dojazd z dowolnej miejscowości w Polsce do przejścia w Zgorzelcu – Drezno – Zwickau – Regensburg – autostradami nr 9 i 8 w okolice Monachium, a stamtąd do granicy z Austrią – Innsbruck – autostradą A13 do granicy z Włochami – autostrada kierować się na Przełęcz Brenner – włoską autostradą A22 w głąb kraju.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments