Waluta Włoch

16 maja 2017
Click to rate this post!
[Total: 57 Average: 4.2]

Włochy to piękny kraj leżący w południowej części Europy, na Półwyspie Apenińskim. Jest członkiem Unii Europejskiej oraz należy do strefy euro, co oznacza, iż obowiązującą w tym państwie walutą jest właśnie euro. Trzeba mieć to na uwadze, planując wyjazd w te strony.

Płatności we Włoszech są realizowane w euro. 1 EUR to ok. 4,22 zł, aczkolwiek przed wyjazdem należy sprawdzić aktualne notowania tej waluty. Wahania kursu na ogół nie są duże. Włochy to kraj o doskonale rozwiniętej infrastrukturze turystycznej, w związku z czym płacenie kartą w sklepach, restauracjach czy hotelach nie stanowi najmniejszego problemu. Oczywiście nigdy nie zaszkodzi mieć przy sobie trochę gotówki, np. na okoliczność zakupów u ulicznych sprzedawców. Poza tym w każdej chwili można dokonać wypłaty z bankomatu.

Jaką walutę zabrać do Włoch?

Wybierając się do Włoch, najlepiej zabrać ze sobą euro. Z nabyciem tej waluty w Polsce nie będzie żadnych problemów. W razie czego wymiany można dokonać także i we Włoszech – w kantorach lub w bankach. Na brak kantorów we Włoszech nie ma co narzekać, znajdują się m.in. na lotniskach, w centrach handlowych czy w pobliżu najpopularniejszych atrakcji turystycznych.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments