Włochy to kraj, którego chyba nikomu reklamować nie trzeba. To jedna z najpopularniejszych na świecie destynacji turystycznych. Do słonecznej Italii warto się wybrać bez względu na porę roku – oczywiście zawsze mając ze sobą odpowiednią ilość pieniędzy.
Walutą obowiązującą we Włoszech jest euro. 1 EUR to ok. 4,22 zł. Trzeba nastawić się na wydatki większe niż w Polsce – praktycznie wszystko jest droższe. Podstawowe artykuły spożywcze najbardziej opłaca się kupować w marketach takich jak Penny, Billa czy Conad. Poniższe zestawienie prezentuje orientacyjne przykłady cen we Włoszech.
Spis treści
Ceny podstawowych produktów spożywczych w sklepach
– bochenek chleba – 2,50 EUR,
– kajzerka – 0,20 EUR,
– bagietka – 0,60 EUR,
– kostka masła 200 g – 1,80 EUR,
– jajka 10 szt. – 1,76 EUR,
– mleko 1l – 1,50 EUR,
– woda mineralna 1,5l – od 0,40 EUR,
– szynka parmeńska 1 kg – 35,00 EUR,
– szynka crudo 1 kg – 30,00 EUR,
– krewetki 1 kg – od 16,00 EUR,
– filet z tuńczyka 1 kg – 18,00 EUR,
– mozzarella 125 g – 1,50 EUR,
– pesto 140 g – od 1,70 EUR,
– ryż 400 g – 1,00 EUR,
– makaron 400 g – od 1,65 EUR,
– filet z kurczaka 1 kg – 8,00 EUR,
– wieprzowe mięso mielone 1 kg – 6,00 EUR,
– olej roślinny 1l – 2,80 EUR,
– kawa 250 g – od 2,50 EUR,
– herbata 20 torebek – 2,00 EUR,
– cukier 1 kg – 1,00 EUR,
– oliwa Monini Extra Virgin – 4,50 EUR,
– ser żółty 1 kg – od 10,00 EUR,
– oliwki 100 g – od 1,00 EUR,
– ser feta 200 g – 2,40 EUR,
– ogórki kiszone 0,5 kg – 4,00 EUR.
Ceny warzyw i owoców
– pomidory 1 kg – 1,45 EUR,
– ogórki 1 kg – 1,30 EUR,
– ziemniaki 1 kg – 1,00 EUR,
– brzoskwinie 1 kg – 1,40 EUR,
– arbuz 1 kg – 1,20 EUR,
– fasolka szparagowa 1 kg – 1,60 EUR,
– melon 1 kg – 4,00 EUR,
– wiśnie 1 kg – 4,00 EUR,
– marchew 1 kg – 1,00 EUR,
– główka sałaty – 1,40 EUR,
– banany 1 kg – 1,98 EUR,
– cukinia 1 kg – 1,50 EUR.
Ceny w lokalach
– espresso – od 1,00 EUR,
– pizza – od 5,00 EUR,
– zestaw kawa i rogalik – 3,00 EUR,
– mała porcja frytek – 2,50 EUR,
– kebab – 6,00 EUR,
– spaghetti – od 7,00 EUR,
– stek – od 22,00 EUR,
– kawa latte – od 2,00 EUR,
– piwo 0,33l – od 3,00 EUR,
– porcja tiramisu – od 3,00 EUR,
– panini – od 5,00 EUR,
– bruschetta – od 3,00 EUR,
– kieliszek wina – od 2,00 EUR,
– calzone – od 9,00 EUR,
– drinki – od 6,00 EUR,
– gnocchi z sosem pomidorowym – od 7,00 EUR,
– zupa krem ze szparagów – od 3,00 EUR,
– gałka lodów – od 1,00 EUR.
Ceny – inne
– benzyna 1l – ok. 1,60 EUR,
– olej napędowy 1l – ok. 1,40 EUR,
– jednorazowy bilet na vaporetto (tramwaj wodny) – 7,00 EUR,
– bilet jednorazowy przesiadkowy – od 1,00 EUR,
– doba bez śniadania dla 2 osób w hotelu 2-gwiazdkowym – 50,00 EUR,
– waciki do demakijażu – ok. 2,20 EUR,
– talerzyki plastikowe jednorazowe – 2,40 EUR.
Autor
- Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.
Ostatnie wpisy
- Węgry26 grudnia 2024Kiedy jechać na Węgry?
- Malta26 grudnia 2024Kiedy jechać na Maltę?
- Chorwacja26 grudnia 2024Kiedy jechać do Chorwacji?
- Macedonia26 grudnia 2024Temperatury w Macedonii