Kiedy jechać do Włoch?

17 maja 2017
Click to rate this post!
[Total: 98 Average: 4.2]

Włochy to wyjątkowy kraj, gdzie udany urlop można spędzić bez względu na porę roku. Jest to w dużej mierze zasługą panującego tu klimatu, ale nie tylko. Nie wolno zapomnieć m.in. o bogatym dziedzictwie historycznym i kulturowym owocującym w piękne zabytki, a także o wspaniałej kuchni zachwycającej różnorodnością smaków. To, który miesiąc wybierzmy na wycieczkę do Włoch, jest podyktowane naszymi indywidualnymi preferencjami, jeśli chodzi o sposób spędzania wolnego czasu.

Włochy w styczniu

Zimy we Włoszech są łagodne. W styczniu przeciętna temperatura dzienna wynosi 6 st. C, ale nie brakuje dni, kiedy jest cieplej. W tym miesiącu warto wybrać się w góry, gdzie trasy są świetnie przygotowane specjalnie z myślą o wielbicielach białego szaleństwa. A jeśli ktoś nie potrafi jeździć na nartach, to ma znakomitą okazję, aby się nauczyć.

Włochy w lutym

Pod względem temperatur luty jest podobny do stycznia. Popularne ośrodki narciarskie takie jak np. Val di Sole, Cortina D’Ampezzo, Alta Badia, Arabba czy Bormio na brak gości nie narzekają. Trasy zjazdowe odznaczają się zróżnicowanym stopniem trudności, w związku z czym każdy znajdzie dla siebie coś adekwatnego do własnych umiejętności.

Włochy w marcu

W marcu czuć już wiosnę w powietrzu, choć oczywiście trzeba zabrać ze sobą ciepłe ubrania, bo aura bywa kapryśna. Marzec to wciąż dobra pora, by wybrać się w góry, ale sporo osób decyduje się na przyjazd w tym właśnie terminie z innych powodów takich jak chęć odwiedzenia interesujących miejsc i podziwiania zabytków.

Włochy w kwietniu

Urlop we Włoszech w kwietniu to świetny pomysł. Jest przyjemnie, upały nie męczą, a ceny są niższe niż w sezonie. Panują idealne warunki do zwiedzania. Rzym, Florencja, Mediolan, Wenecja, Siena, Neapol, Palermo – to tylko niektóre z miast, które warto uwzględnić podczas planowania podróży.

Wakacje we Włoszech w kwietniu od 600 zł!

Włochy w maju

Maj we Włoszech to urzekająca wiosna pozwalająca na podziwianie wspaniałych krajobrazów w pełnej krasie. Słupek rtęci wskazuje nieco powyżej 20 st. C. Przeciętna temperatura wody morskiej wynosi 17 st. C, można więc już pokusić się o pierwsze kąpiele. Pojawia się coraz więcej turystów nastawionych głównie na zwiedzanie – w maju nie ma jeszcze upałów.

Wakacje we Włoszech w maju od 699 zł!

Włochy w czerwcu

W czerwcu sezon turystyczny we Włoszech rusza pełną parą. Na plażach i ulicach miast robi się tłoczno, ceny powoli idą w górę. Aby zarezerwować nocleg w przyzwoitej cenie, trzeba tematem zainteresować się odpowiednio wcześniej. Na czerwiec bardzo często polecane są dwie wyspy, a mianowicie Sycylia i Sardynia.

Wakacje we Włoszech w czerwcu od 750 zł!

Włochy w lipcu

Lipiec we Włoszech jest upalny. Średnia temperatura w ciągu dnia to co prawda 27 st. C, lecz w praktyce termometry nierzadko pokazują 30 st. C lub więcej. Niezwykle bogata oferta rozrywkowa kusi rozlicznymi atrakcjami takimi jak np. muzyczne festiwale czy dyskoteki w najchętniej odwiedzanych kurortach wczasowych.

Wakacje we Włoszech w lipcu od 999 zł!

Włochy w sierpniu

Sierpień to dalszy ciąg gorącego lata. Plaże – choć w znakomitej większości przypadków wstęp na nie jest odpłatny – absolutnie nie świecą pustkami. Osoby uwielbiające słoneczne i morskie kąpiele powodów do narzekań nie mają. Podobnie jak amatorzy sportów wodnych i ogólnie rekreacji na świeżym powietrzu. Warto odwiedzić w sierpniu włoskie wybrzeża, m.in. Amalfi, Gargano, Cinque Terre, Costa Smeralda czy Riviera de Levante.

Wakacje we Włoszech w sierpniu od 999 zł!

Włochy we wrześniu

We wrześniu temperatury we Włoszech spadają, niemniej wciąż jest to doskonały czas na korzystanie z uroków plażowania. Brak męczących upałów jest sprzymierzeńcem zwiedzania. Z pewnością usatysfakcjonowani będą także turyści kochający zakupy, albowiem we wrześniu ruszają we włoskich sklepach wyprzedaże.

Wakacje we Włoszech we wrześniu od 800 zł!

Włochy w październiku

Czy do Italii warto wybrać się w październiku? Oczywiście, że tak! W południowej części kraju jest wówczas ciepło, natomiast w górach zaczyna pojawiać się pierwszy śnieg. Pogoda jest generalnie ładna, czas można poświęcić na spacery czy zwiedzanie. Turystów nadal jest sporo, ale za to istnieje opcja znalezienia wygodnego miejsca noclegowego w niższej cenie.

Wakacje we Włoszech w październiku od 600 zł!

Włochy w listopadzie

Średnia temperatura w dzień wynosi 11 st. C. Listopad we Włoszech nie ma niczego wspólnego z polskim listopadem, jeżeli zatem ktoś ma dość naszej pluchy i szarugi, niech na ten właśnie czas zaplanuje sobie włoskie wakacje. Najcieplejsze obszary to Sycylia i Kalabria, najchłodniej zaś jest w Zatoce Weneckiej. W listopadzie w wielu miejscowościach we Włoszech odbywają się kulinarne festiwale stanowiące doskonałą okazję do skosztowania specjałów tutejszej kuchni, która bezwzględnie jest warta grzechu.

Włochy w grudniu

Grudzień to zima, ale we Włoszech nie na tyle uciążliwa, by rezygnować z wyjazdu. Loty i noclegi są tańsze – wyjątek stanowią Boże Narodzenie i Sylwester. Czynne są muzea, galerie, sporo dzieje się w teatrach, operach i filharmoniach. Zimowe kurorty są natomiast przygotowane na przyjmowanie gości.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments