Opłata klimatyczna we Włoszech

22 lutego 2023
Click to rate this post!
[Total: 23 Average: 4.3]

Włochy, często określane mianem „Ojczyzny Makaronów, są państwem zlokalizowanym w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim. Kraj jest m.in. członkiem Unii Europejskiej oraz NATO, a ponadto – należy do siedmiu najbardziej uprzemysłowionych, a także bogatych państw świata – G7. Jego stolicą jest Rzym.

Co to jest opłata klimatyczna? Czy obowiązuje we Włoszech?

We Włoszech obowiązuje tzw. opłata klimatyczna – podatek od miejsc atrakcyjnych przyrodniczo lub turystycznie. Opłata miejscowa jest pobierana od każdej osoby zaraz po przyjeździe na miejsce pobytu – w hotelu, willi, apartamencie lub na kempingu. Z opłaty klimatycznej są jednak zwolnieni przewodnicy, a także kierowcy autobusów, zakwaterowani w tym samym obiekcie co grupa turystów, z którą podróżują (minimum 25 osób).

Sprawdź również: Mediolan na weekend.

Czy dzieci płacą podatek turystyczny we Włoszech?

To zależy od gminy. Przeważnie dzieci w wieku do 10., 12., 14. lub 15. lat są zwolnione z opłaty – w zależności od miejscowości.

podatek turystyczny we Włoszech

Ile wynosi opłata klimatyczna we Włoszech?

Stawka zależy od gminy – nie ma jednej opłaty, która obowiązuje wszędzie. Poniżej widzisz, ile wynosi opłata w popularnych miejscowościach turystycznych. Uwaga: to taksa turystyczna za jedną osobę na jedną noc!

WordPress Tables Plugin

To nie wszystkie niespodzianki, które na Ciebie czekają we Włoszech. Sprawdź, jak zwiedzaliśmy Rzym na własną rękę i dowiedz się o innych opłatach. Jedną z nich jest coperto.

Zamierzasz polecieć do Włoch samolotem? Nie wiesz jednak, co robić z dzieckiem podczas lotu? Zachęcamy Cię do zabrania na pokład kolorowych książeczek, atrakcyjnych gier planszowych, a także malowanek – Twoje dziecko nie zdąży zmęczyć się lotem.

Źródło: https://iamtourist.org/tourist-tax-in-italy/

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments