Opłata klimatyczna we Włoszech

13 lipca 2018
Click to rate this post!
[Total: 22 Average: 4.5]

Włochy, często określane mianem „Ojczyzny Makaronów, są państwem zlokalizowanym w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim. Kraj jest m.in. członkiem Unii Europejskiej oraz NATO, a ponadto – należy do siedmiu najbardziej uprzemysłowionych, a także bogatych państw świata – G7. Jego stolicą jest Rzym.

Republika Włoska jest miejscem, które przyciąga turystów z różnych zakątków świata (również z Polski). Można tu zobaczyć m.in. historyczny Amfiteatr Flawiuszów (znany bardziej jako Koloseum), Krzywą Wieżę w Pizie – symbol całego miasteczka, a także romantyczną Wenecję – miasto słynące ze wspaniałych zabytków, wystawnych pałaców oraz gondoli. Ważną informacją jest jednak fakt, że Włochy to nie tylko szereg atrakcji wartych zwiedzenia czy zobaczenia, to również miejsce, w którym trzeba słono zapłacić za pobyt. W Republice Włoskiej, podobnie jak w wielu innych państwach na świecie, obowiązuje tzw. opłata klimatyczna – podatek od miejsc atrakcyjnych przyrodniczo lub turystycznie. Opłata miejscowa jest pobierana od każdej osoby zaraz po przyjeździe na miejsce pobytu – w hotelu, willi, apartamencie lub na kempingu. Z opłaty klimatycznej są jednak zwolnieni przewodnicy, a także kierowcy autobusów, zakwaterowani w tym samym obiekcie co grupa turystów, z którą podróżują (minimum 25 osób).

Pozostałe osoby zwolnione z opłaty klimatycznej:

– dzieci w wieku do 10., 12., 14. lub 15. lat – w zależności od miejscowości;
– odwiedzający, którzy rano przyjadą do miasta, a wieczorem z niego odjadą.

Opłata klimatyczna – orientacyjna wysokość (miejscowość Lido di Cavallino)

– jedno- oraz dwugwiazdkowe kempingi – 0,30 euro za dzień pobytu,
– trzygwiazdkowe kempingi – 0,35 euro za dzień pobytu,
– czterogwiazdkowe kempingi – 0,40 euro za dzień pobytu,
– jedno- oraz dwugwiazdkowe hotele – 0,50 euro za dzień pobytu,
– trzygwiazdkowe hotele – 0,70 euro za dzień pobytu,
– czterogwiazdkowe hotele – 0,90 euro za dzień pobytu,
– apartamenty prywatne oraz domy wypoczynkowe – 0,60 euro za dzień pobytu.

Uwaga! Opłata klimatyczna (miejscowa) nie jest pobierana od 1. października do 30. kwietnia.

Zamierzasz polecieć do Włoch samolotem? Nie wiesz jednak, co robić z dzieckiem podczas lotu? Zachęcamy Cię do zabrania na pokład kolorowych książeczek, atrakcyjnych gier planszowych, a także malowanek – Twoje dziecko nie zdąży zmęczyć się lotem.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments