Opłata klimatyczna w Hiszpanii

19 lipca 2018
Click to rate this post!
[Total: 36 Average: 4.4]

Hiszpania, popularnie nazywana „Panią Czterech Kultur”, jest państwem zlokalizowanym w Europie Południowej, nad Morzem Śródziemnym, Oceanem Atlantyckim oraz Morzem Kantabryjskim. Ciekawostką może być fakt, że Hiszpania stanowi największe z czterech państw położonych na Półwyspie Iberyjskim. Kraj graniczy m.in. z Portugalią (na zachodzie), z należącym do Wielkiej Brytanii Gibraltarem (na południu), a także z Francją oraz Andorą (na północnym wschodzie, przez Pireneje). Stolicą Państwa jest Madryt.

Popularny kierunek wakacyjny

Królestwo Hiszpanii jest uznawane za jeden z najatrakcyjniejszych kierunków wakacyjnych. Nic więc dziwnego, że turyści z całego świata (również z Polski) chętnie przyjeżdżają tutaj na wypoczynek oraz zwiedzanie. Minusem pobytu w słonecznej Hiszpanii jest jednak konieczność uiszczenia tzw. opłaty klimatycznej. Opłata klimatyczna – co oznacza w praktyce? To nic innego, jak podatek, który trzeba zapłacić w niektórych miejscach na świecie, zwłaszcza w miejscach atrakcyjnych przyrodniczo lub w miejscowościach uzdrowiskowych. Od stycznia 2018 roku w Hiszpanii obowiązuje nowy podatek klimatyczny, znacząco uderzający turystów po kieszeniach. Nowa opłata wynosi do czterech euro za dobę, w przypadku jednej osoby. Warto zaznaczyć, że ten sam podatek obowiązuje także na Minorce, Ibizie oraz Formenterze. Władze Hiszpanii liczą, że wyższa opłata klimatyczna zasili budżet państwa o dodatkowe 120 milionów euro rocznie. Ciekawostką może być jednak fakt, że nowy podatek klimatyczny nie podoba się zarówno urlopowiczom, jak i przedsiębiorcom turystycznym (hotelarzom). Wysokie ceny noclegów + opłata klimatyczna mogą bowiem spowodować, że Hiszpania kontynentalna, a także wyspy, stracą dużą część swoich klientów, nawet tych najbardziej oddanych.  

Wybierasz się z rodziną do słonecznej, pachnącej pomarańczami Hiszpanii? Nie wiesz jednak, co robić z dzieckiem podczas lotu? Koniecznie zabierz ze sobą ulubione bajeczki pociechy – kilka zdań wystarczy, aby dziecko zaciekawiło się opowieścią.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments